Extra aandeelhouders vlasbedrijf

Dinsdag 19 mei 2026

Joe Lano en Vybros Capital Partners stappen in vlasbedrijf Jos Vanneste, één van de marktleiders in dit segment.
Extra aandeelhouders vlasbedrijf
Extra aandeelhouders vlasbedrijf Extra aandeelhouders vlasbedrijf Extra aandeelhouders vlasbedrijf

Het West-Vlaamse vlasbedrijf Jos Vanneste, een van de marktleiders in de Belgische vlasindustrie, haalt Vybros Capital Partners (VCP) en textielondernemer Joe Lano aan boord als aandeelhouders voor versterkte expertise en groeikapitaal. Daarbij blijft ook de familiale verankering binnen het bedrijf sterk met ceo Alex Vanneste en dochters Laura en Emilie Vanneste, die als vijfde generatie instappen in het bedrijf. Zo verstevigt Jos Vanneste de basis om zijn internationale groeiplannen verder te ondersteunen in een bloeiende markt, met behoud van de familiale waarden, langetermijnvisie en stevige verankering in de regio.

 

De instap van nieuwe partners past in de bredere strategie om de groei van het bedrijf te versnellen en de positie in de internationale vlasmarkt te versterken. Jos Vanneste kiest daarbij voor een gecontroleerd groeipad met focus op organische groei en versterking van de bestaande activiteiten met oog voor complementaire opportuniteiten in de markt.

 

'De vlasmarkt is historisch geworteld in onze regio en ons bedrijf speelt hierin al decennialang een belangrijke rol,' zegt Alex Vanneste, CEO van Jos Vanneste. 'Nu de internationale vraag naar kwalitatieve en duurzame vlasproducten sterk groeit willen we zowel operationele projecten als externe opportuniteiten optimaal aanpakken en onze groei versnellen. Daarvoor hebben we extra slagkracht nodig. Met VCP en Joe Lano halen we de juiste strategische partners in huis. Daarbij blijven we trouw aan onze waarden, cultuur en onze passie voor vlas. Dit is geen verkoop, maar een versterking van ons groeiverhaal.'

 

Met de toetreding van Joe Lano haalt Jos Vanneste een industrieel ondernemer aan boord. Lano bouwde zijn carrière uit bij Boston Consulting Group en bij zijn familiebedrijf, actief in de nichemarkten van projecttapijt en kunstgras. 'Als ondernemer uit de textielindustrie heb ik een sterke affiniteit met vlas. Het is een sector met toekomst, maar ook sterk verankerd in deze regio,' aldus Lano. 'De combinatie van het familiale karakter, de duidelijke langetermijnvisie en mijn eigen ervaring maakte dit een logische stap. Ik wil investeren in bedrijven waarmee ik een klik heb en waar ik mijn ervaring kan laten renderen.” Hij verkocht zelf het familiebedrijf vorig jaar.

​

​Alex Vanneste benadrukt de meerwaarde van Joe Lano als aandeelhouder en bestuurder: 'Joe brengt een unieke combinatie van industriële sectorkennis en ondernemerservaring mee. Hij kan die expertise actief inzetten om richting te geven aan onze internationale groeistrategie. Daarnaast begrijpt hij de dynamiek van een familiebedrijf en kan de brug slaan tussen generaties.'

 

De samenwerking tussen familiale aandeelhouders, een industriële investeerder en een private equity partner vormt een evenwichtige en toekomstgerichte basis voor alle stakeholders. De onderneming benadrukt dat de operationele leiding ongewijzigd blijft, met Alex Vanneste aan het roer.

'Dit nieuw hoofdstuk creëert rust en continuïteit binnen ons familiebedrijf, terwijl tegelijk ingezet wordt op groei en innovatie. Het feit dat mijn dochters Laura en Emilie mee instappen, onderstreept ons geloof in de toekomst van dit bedrijf. Met deze sterke basis en een duidelijke ambitie willen we onze rol als leidende speler in de vlasindustrie verder versterken en onze internationale impact vergroten,' besluit Vanneste.



Links

www.jos-vanneste.com
www.lano.com
www.vybroscapital.be

Tags

nieuws, interieur, vlasindustrie, aandeelhouders, familie, waarden, langetermijn, visie, regionaal, marktleider, belgisch, familie, expertise, kapitaal, generatie, activiteiten, organisch,groei, kwaliteit, duurzaam, vlasproducten, projecten, operationeel, strategie, partners, #jos-vanneste, #lano, #vybroscapital

Gerelateerd nieuws
Sterkste groei woninginrichting
De omzet van de Nederlandse detailhandel groeit met 3,5% in augustus, de omzet van non-food detailhandel groeide sterker.
lees verder
Jubileum Alexandrium
Woonmall Alexandrium viert 30-jarig jubileum tijdens Oktober Woonmaand met diverse activiteiten voor bezoekers en acties.
lees verder
Woningen blijven duur
Het woningaanbod en hypotheekrentes in Nederland lopen op, maar prijsdalingen blijven voorlopig uit, zo meldt de ING bank.
lees verder
Verlichting als architectonisch element
[Sponsored artikel] - Een goed doordacht interieur valt of staat met de juiste verlichting. Voorheen lag de focus vooral op een opvallende hanglamp boven de eettafel of een statige vloerlamp in de zithoek, nu benaderen ontwerpers licht steeds vaker als integraal onderdeel van de architectuur.
lees verder
Trend Space ontwikkelt zich verder
Patricia Urquiola bouwt verder aan Trend Space voor Heimtextil 2027, begin januari in Frankfurt.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden