Esthetiek van cacaoschillen

Maandag 21 augustus 2023

Forbo introduceert de nieuwe Marmoleum Cocoa-collectie, waarbij in de productie o.a. afval van oude vloeren en snij-afval wordt toegepast.
Esthetiek van cacaoschillen
Esthetiek van cacaoschillen

De nieuwe Marmoleum Cocoa-collectie laat zien dat klimaatvriendelijke vloeren een wereld aan nieuwe designmogelijkheden openen. Deze collectie combineert de esthetiek van cacaoschillen met rustige minerale tinten. De zes nieuwe warme en natuurlijke kleuren passen in vrijwel iedere omgeving of interieur en sluiten mooi aan op natuurlijke bouwmaterialen. Daarnaast zijn ze goed te combineren met andere Marmoleumcollecties zoals Walton, Linear en Marbled.

 

Voor de productie van deze nieuwe collectie is Forbo Flooring gestart met het hergebruik van oude linoleumvloeren voor de productie van de nieuwste Marmoleum Cocoa-collectie. Voor de productie van de klimaatvriendelijke vloer hergebruikt de vloerenproducent ook cacaoschillen van Zaanse cacaobedrijven.

 

Naast oude vloeren bevat Marmoleum Cocoa ook snijrestanten van nieuw gelegde vloeren. In totaal bestaat de collectie naar eigen zeggen voor ruim 30% uit hernieuwbare grondstoffen zoals cacao-schillen en voor 43% uit gerecyclede materialen. Linoleumvloeren bestaan van oorsprong al voor 97% uit natuurlijke materialen zoals lijnolie, hars, houtmeel en kalksteen en gaan daardoor decennialang mee.

 

Er is volgens Tobias van Sabben, global sustainability program manager van Forbo Flooring, nog steeds veel meer mogelijk zolang je samen aan oplossingen werkt: 'Circulariteit vraagt om samenwerking. Van architect, klant tot vloerenbedrijf en fabrikant: iedereen kan bijdragen. We hopen met deze collectie andere spelers in de bouwketen te inspireren om samen op allerlei manieren werk te maken van circulariteit.'



Links

www.forbo-flooring.nl

Tags

nieuws, interieur, hergebruik, vloeren, linoleumvloeren, productie, snijafval, oudevloeren, recycling, circulair, circulariteit, architekt, producent, oplossingen, vloerenbedrijf, vloerenproducent, cacaoschillen, design, ontwerp, nieuw, bouwmaterialen, natuurlijk, cocoa, walton, lineair, marbled, #forbo, #forboflooring, #marmoleum

Gerelateerd nieuws
Mooi interieur is risico in huis
[Sponsored artikel] - Een mooi huis is ook een kwetsbaar huis. Juist in huizen waar veel aandacht naar interieur gaat, zitten verrassend veel “risicomomenten”.
lees verder
Festivalvibe op Design District
Met 6.090 bezoekers, ruim 180 deelnemers en zomerse temperaturen kijkt Design District 2026 terug op een drukbezochte editie. Naast nieuwe collecties en merken stond ook kennisdeling en jong talent centraal.
lees verder
 
Commissie voor Interieurstylisten
lees verder
 
Doordacht design zakelijke tapijttegels
lees verder
Hoteldesign populair in badkamer
[Sponsored artikel] - Hotelstijl in huis blijft een geliefde inspiratiebron. Dat is niet zo vreemd, want hotels staan bekend om comfort en uitstraling. Zodra je een mooie hotelkamer binnenstapt, voel je direct rust.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden