Einde Interieur Kortrijk?

Vrijdag 01 juli 2022

De kersverse nieuwe directeur van Biënnale Interieur in Kortrijk heeft besloten de beurs komende oktober te schrappen.
Einde Interieur Kortrijk?

Afgelopen februari werd Caroline Fiers gepresenteerd als de nieuwe directeur van de Biënnale Interieur Kortrijk. Nu heeft ze reeds moeten constateren dat de marktomstandigheden onvoldoende zijn hersteld om Biënnale Interieur 2022, gepland van 20-24 oktober in Kortrijk Xpo, door te kunnen laten gaan.

De vraag is of het nog goed komt, het rommelt al langere tijd met het beursconcept. In 2016 duurde de - toen al geherpositioneerde - 25e editie van de beurs traditioneel nog tien (!) dagen. In 2018 werd dat aantal gehalveerd tot vijf.

 

In 2020 werd de beurs met een jaar uitgesteld, maar in 2021 werd deze in gewijzigde vorm uiteindelijk gehouden onder de naam Please, have a seat op de Van Marcke site in Kortrijk in het kader van het Wonder stadsfestival.

Daar werd opnieuw een vernieuwde formule voor de 27e Biënnale Interieur in 2022 aangekondigd met ‘The Digital Era’ als titel, die de toekomst van design in een digitaal-fysieke wereld in de spotlights wilde zetten. Volgens de organisatie bleek de uitdaging echter te groot om een succesvolle en kwalitatieve editie te garanderen vanwege verschuivingen in de kalender van de interieur- en designbeurzen. En wordt de 27e editie bijgevolg in 2022 geschrapt.

De organisatie beraadt zich nog wel over de toekomst en gaat wederom de tijd nemen om een alternatief te bedenken dat inspeelt op de nieuwe noden van de markt.



Links

www.interieur.be

Tags

Nieuws, wonen, interieur, inrichting, meubel, textiel, licht, verlichting, stof, vloer, design, designbeurs, directie, directeur, personalia, interieur kortrijk, biënnale, stichting, ontwerp, beurs, show, evenement, event, tentoonstelling, gecanceld, uitgesteld, geschrapt, cancel, gaat niet door, geannuleerd, annuleren, #biennaleinterieur, #interieurkortrijk, #biennaleinterieurkortrijk, #interieurcityfestival, #pleasehaveaseat

Gerelateerd nieuws
 
Belgisch designtalent op MBB 2026
lees verder
Onderscheidend als zelfstandige retailer
European Retail Award 2027: Op zoek naar Europa's meest onderscheidende zelfstandige retailondernemers.
lees verder
Website voor vloerenwinkel
Na de opening van de Hornbach vloerenwinkels wordt nu ook een speciale website gelanceerd, om aan de omnichannel aanpak van deze bouwmarktketen inhoud te geven.
lees verder
 
Coesel viert 40 jaar kastdesign
lees verder
Hergebruik ingezamelde vloeren
Vloerenfabrikant IVC, dochterbedrijf van Unilin (onderdeel Mohawk), zorgt er naar eigen zeggen voor dat iedere Moduleo-vloer bestaat uit minimaal 24% gerecycleerd materiaal en ook nog volledig recyclebaar is.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden