Einde Interieur Kortrijk?

Vrijdag 01 juli 2022

De kersverse nieuwe directeur van Biënnale Interieur in Kortrijk heeft besloten de beurs komende oktober te schrappen.
Einde Interieur Kortrijk?

Afgelopen februari werd Caroline Fiers gepresenteerd als de nieuwe directeur van de Biënnale Interieur Kortrijk. Nu heeft ze reeds moeten constateren dat de marktomstandigheden onvoldoende zijn hersteld om Biënnale Interieur 2022, gepland van 20-24 oktober in Kortrijk Xpo, door te kunnen laten gaan.

De vraag is of het nog goed komt, het rommelt al langere tijd met het beursconcept. In 2016 duurde de - toen al geherpositioneerde - 25e editie van de beurs traditioneel nog tien (!) dagen. In 2018 werd dat aantal gehalveerd tot vijf.

 

In 2020 werd de beurs met een jaar uitgesteld, maar in 2021 werd deze in gewijzigde vorm uiteindelijk gehouden onder de naam Please, have a seat op de Van Marcke site in Kortrijk in het kader van het Wonder stadsfestival.

Daar werd opnieuw een vernieuwde formule voor de 27e Biënnale Interieur in 2022 aangekondigd met ‘The Digital Era’ als titel, die de toekomst van design in een digitaal-fysieke wereld in de spotlights wilde zetten. Volgens de organisatie bleek de uitdaging echter te groot om een succesvolle en kwalitatieve editie te garanderen vanwege verschuivingen in de kalender van de interieur- en designbeurzen. En wordt de 27e editie bijgevolg in 2022 geschrapt.

De organisatie beraadt zich nog wel over de toekomst en gaat wederom de tijd nemen om een alternatief te bedenken dat inspeelt op de nieuwe noden van de markt.



Links

www.interieur.be

Tags

Nieuws, wonen, interieur, inrichting, meubel, textiel, licht, verlichting, stof, vloer, design, designbeurs, directie, directeur, personalia, interieur kortrijk, biënnale, stichting, ontwerp, beurs, show, evenement, event, tentoonstelling, gecanceld, uitgesteld, geschrapt, cancel, gaat niet door, geannuleerd, annuleren, #biennaleinterieur, #interieurkortrijk, #biennaleinterieurkortrijk, #interieurcityfestival, #pleasehaveaseat

Gerelateerd nieuws
Opening Habitat in Nederlands
Habitat is nu ook concreet gestart in Nederland en Vlaanderen met een website in het Nederlands en met een volledig online strategie.
lees verder
Hogenkamp versterkt Trademart
Trademart Brussel heeft Jan Hogenkamp benoemd tot business unit manager Home & Living. De voormalig commercieel manager van De Woonindustrie gaat zich richten op de verdere ontwikkeling van de Home & Living-divisie.
lees verder
Nieuwe 2026-collectie Wallpepper
Met de 2026-collectie vernieuwt Wall/Pepper® zijn benadering van interieurdecoratie en laat het zien hoe elk oppervlak kan worden omgetoverd tot een beleving.
lees verder
 
Vraag zonwering verdubbelt
lees verder
Red Dot voor Ahrend Cerene
De akoestische kantoorpod Ahrend Cerene heeft een Red Dot Design Award ontvangen. Tegelijk breidt Ahrend de collectie uit met nieuwe uitvoeringen en een samenwerking met het Nederlandse textielbedrijf Byborre.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden