Eigenzinnig interieur Google Amsterdam

Vrijdag 28 maart 2014

Een bakfiets in de lobby, stroopwafels aan het plafond en speculaas tegen de muur. Welkom in het nieuwe Google kantoor in Amsterdam.
Eigenzinnig interieur Google Amsterdam
Eigenzinnig interieur Google Amsterdam Eigenzinnig interieur Google Amsterdam Eigenzinnig interieur Google Amsterdam Eigenzinnig interieur Google Amsterdam Eigenzinnig interieur Google Amsterdam

De kantoren van Google wereldwijd staan bekend om hun speelse interieur. Veel kleur, veel humor, veel aandacht voor ontspanning en volop ruimte voor flexibel werken. En altijd in de geest van het land, waarin het kantoor is gehuisvest. Lekker Hollands dus in dit geval.

In Amsterdam tekende D/Dock voor het interieur. De inspiratiebron voor het interieurontwerp was de garage, waar Larry Page en Sergey Brin ooit Google oprichtten. Eigenzinnige elementen verwijzen naar dit tijdperk, van graffiti graphics op de muren tot industriële open plafonds en armaturen in de vorm van kartonnen dozen.


Het kantoor geeft een subtiele knipoog naar de Nederlandse cultuur - of het nu gaat om de receptiebalie in de vorm van een bakfiets, de stroopwafelplafondplaten, de speculaasplanken of de Delfts blauwe graphics op de muur in het restaurant. Zelfs een hergebruikte Febo automatiek is in het kantoor te vinden. Googlers trekken daar nu geen kroketten meer uit maar computeraccessoires als snoertjes en opladers. Een authentieke Otten caravan uit de jaren zestig siert de vijftiende verdieping van het kantoor. De sleurhut doet nu, inclusief knusse kussens en vintage meubilair, dienst als informele meetingroom.

Volgens Coen van Dijck, partner van D/DOCK, is het Google kantoor een feelgoodkantoor. ‘Het is een plek die mensen beter laat functioneren door een werkomgeving te creëren die aan ieders behoeften voldoet’, legt hij uit. ‘Geluk, comfort, flexibiliteit, ontspanning, beweging, daglicht, frisse lucht, visuele stimulans en een uitgebalanceerde catering zijn fundamentele elementen die dit kantoor een gezond kantoor maken’, vervolgt hij. Google’s Healthy Food Program draagt hieraan bij door een gezond ontbijt en lunch aan te bieden in het restaurant, dat plaats biedt aan tachtig Googlers. De gym, meditatiekamer en de deskbikes bieden Googlers de mogelijkheid in shape te blijven, zowel fysiek als mentaal.

 


 



Links

www.ddock.nl

Tags

inrichting, vormgeving

Gerelateerd nieuws
 
Occony verlaat Zaandam
lees verder
Rolled Lounger in Master Oak
Unilin Panels heeft samen met Phil Procter een nieuwe uitvoering ontwikkeld van de Rolled Lounger. Daarbij vertaalde de ontwerper zijn oorspronkelijke uitvoering in roestvrij staal naar een versie in Unilin Master Oak.
lees verder
Opvouwbare stoel voor projecten
Plank presenteerde de Theo folding chair in Milaan, ontworpen door Matteo Thun en Benedetto Fasciana. De opvouwbare stoel is speciaal ontwikkeld voor de project- en contractmarkt.
lees verder
Modulaire werkplek in Maroncelli
Tijdens de Milan Design Week 2026 presenteerde Bralco het nieuwe My Belle Sofa System. In de showroom aan Via Maroncelli 2 stond een modulaire inrichting centraal die inspeelt op veranderende werk- en ontmoetingsruimtes.
lees verder
Tips voor minder tijd voor onderhoud
[Sponsored artikel] - Het is fijn om in een huis te wonen dat schoon en opgeruimd is. Toch kan onderhoud in huis een hoop tijd kosten. Maar er zijn manieren om het onderhoud te beperken en je huis toch schoon te houden.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden