Duurzaamheid focus R+T 2024

Dinsdag 26 september 2023

De voorbereidingen voor R+T 2024 zijn in volle gang. 's Werelds toonaangevende vakbeurs voor rolluiken, deuren en zonwering opent haar deuren van 19 tot 23 februari 2024. Meer dan 1.000 exposerende bedrijven hebben zich al ingeschreven voor het evenement.
Duurzaamheid focus R+T 2024

De volledige beursvloer van 120.000 vierkante meter zal volgens organisator Messe Stuttgart opnieuw volgeboekt zijn. Ongeveer 80% van de exposerende bedrijven komt uit het buitenland, uit in totaal 45 landen. Tijdens de persconferentie vertelde de organisatie dat de voortekenen voor een succesvolle R+T zeer goed zijn. Na zes jaar kan de industrie niet wachten op de grote reünie in februari.

 

Naast de innovaties van de industrie is duurzaamheid het belangrijkste thema tijdens de komende editie van R+T. Het motto van de beurs is daarom ‘Create. Sustainable. Future. TogetheR+T’. De keuze voor dit thema is volgens Messe Stuttgart logisch, omdat duurzaamheid en energie-efficiëntie voor zowel fabrikanten, verdelers als consumenten belangrijk zijn en zonwering en raamdecoratie hier bij uitstek aan kunnen bijdragen. Bovendien is er de afgelopen jaren in de sectoren van R+T veel gedaan om ervoor te zorgen dat de producten zelf zo grondstofvriendelijk mogelijk worden geproduceerd.

 

Om de aandacht te vestigen op het centrale thema is een groene motief voor R+T gemaakt - en zelfs het logo groen gekleurd. Tijdens de beurs zijn onder andere een workshop van de European Solar Shading Organisation (ES-SO) en kampvuursessies over het thema duurzaamheid gepland. Het architectenprogramma op 22 februari 2024 zal ook gericht zijn op dit thema, met verschillende lezingen en paneldiscussies. In 2024 zullen er speciale Innovation Awards zijn voor duurzaamheid en energie-efficiëntie om het belang ervan te benadrukken.



Links

www.messe-stuttgart.de
www.messe-stuttgart.de/r-t/

Tags

Nieuws, interieur, inrichting textiel, wonen, woning, woon, winkelier, retail, design, zonwering, insectenwering, horren, markies, scherm, doek, rolluik, terras, terrasoverkapping, screen, binnenklimaat, beheersing, textielbeurs, textielvakbeurs, vakbeurs, show, event, evenement, beurs, huisshow, tentoonstelling, bekleding, stoffering, textiel, behang, vloer, accessoire, projectinrichting, project, kantoor, #rtexpo, #rt2024, #landesmesse, #rt2024

Gerelateerd nieuws
Koeka failliet
Over Koeka, een handelsfirma in knuffelzachte babyproducten uit Weesp, is begin deze week het faillissement uitgesproken. Het bedrijf leverde ledikantjes, reiswiegen, dekens en kleding voor baby's.
lees verder
Broos herstel woonbranche
Nederlanders geven minder uit aan woonartikelen. Woonwinkels kampen daardoor met dalende rendementen of gaan failliet en zijn zoekende naar nieuwe wegen om de omzet te verhogen.
lees verder
R+T 2027 focust op duurzame gevels
Van modulaire rolluiksystemen tot slimme zonwering: tijdens R+T 2027 staan oplossingen centraal voor energiezuinige en klimaatbestendige gebouwschillen. De vakbeurs vindt plaats van 15 tot en met 19 februari 2027 in Stuttgart.
lees verder
Slecht jaar Duitse textielindustrie
Voor de Duitse Textiel- en matrassenindustrie is 2025 opnieuw een moeilijk jaar geweest, met behoorlijke omzetdalingen.
lees verder
Groei in Europese steden
Jysk wil in drie jaar tijd zo’n 100 nieuwe winkels openen op centrale locaties in grote Europese steden. In Amsterdam komen er nog zeker twee nieuwe winkels bij, boven op de opening van vorige maand.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden