Donkere resultaten voor Signify

Maandag 31 juli 2023

Signify meldt dat de resultaten over het tweede kwartaal lager uitvallen dan verwacht. Daarom worden de verwachtingen voor de marge over heel 2023 bijgesteld.
Donkere resultaten voor Signify

Vorig jaar was geen best jaar voor Signify, maar ook de kwartaalcijfers van 2023 zijn slechter dan verwacht. Ondanks - of misschien juist door - prijsverhogingen daalde omzet met 10,5% ten opzichte van vorig jaar tot € 1,6 miljard, de marge van de aangepaste bedrijfswinst daalde van 9,5% tot 8,3% en de winst is € 45 miljoen, tegen € 248 miljoen vorig jaar. Volgens ceo Eric Rondolat doet de verlichting het slecht op alle vlakken, de residentiele en zakelijke markt, en is het herstel op de Chinese markt langzamer dan verwacht. Mede door de inflatie gaven mensen minder geld uit aan de slimme lichtmerken Hue en Wiz. Tegelijk wordt er minder gebouwd en verbouwd en is er daarom minder vraag naar verlichting. Alleen professionele buitenverlichting wordt nog wel goed verkocht, gestimuleerd door steun van de overheid.

 

Signify is nog steeds hoopvol dat er dit jaar verbetering plaats zal vinden, maar is voorzichtig in de verwachting. Marge van het aangepaste bedrijfsresultaat is teruggezet van tussen de 10,5% en 11,5% naar 9,5% tot 10,5%. Naar verwachting zal de kasstroom wel uit komen aan de bovenkant van het eerder aangegeven gebied van tussen de 6 en 8% van de omzet. Er worden maatregelen genomen om de resultaten verbeteren, dit zal volgens Rondolat ten koste van banen gaan. Hoeveel mensen hun baan kwijtraken is nog onbekend.



Links

www.signify.com/nl-nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, project, kantoor, retail, winkel, licht, verlichting, lamp, fabrikant, led, halogeen, armatuur, domotica, bluetooth, app, omzet, omzetcijfers, kwartaalcijfers, #philips, #philipshue, #philipshuebridge, #signify

Gerelateerd nieuws
Aftrap Najaarsdagen Woonindustrie
De Woonindustrie is zondag gestart met de Najaarsvakdagen. Ondanks het warme weer trok de eerste dag, waar ook consumenten welkom waren, 30% meer bezoekers dan tijdens de vorige editie.
lees verder
NIeuwe strategie Jysk
Woonspecialist en winkelketen Jysk komt met nieuwe strategie: meer winkels én digitale investeringen.
lees verder
 
Nieuwe editie in Amsterdam
lees verder
 
Groei Smart Home
lees verder
Beste scores in woonbranche
Auping, Ikea en Hornbach zijn de supersterren in een onderzoek binnen de woonbranche. Deze partijen hebben de beste positionering en scoren hoog op de waardestrategieën ‘beste proces’, ‘beste product’ en ‘beste service’.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
-28-09-2025
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden