Donkere resultaten voor Signify

Maandag 31 juli 2023

Signify meldt dat de resultaten over het tweede kwartaal lager uitvallen dan verwacht. Daarom worden de verwachtingen voor de marge over heel 2023 bijgesteld.
Donkere resultaten voor Signify

Vorig jaar was geen best jaar voor Signify, maar ook de kwartaalcijfers van 2023 zijn slechter dan verwacht. Ondanks - of misschien juist door - prijsverhogingen daalde omzet met 10,5% ten opzichte van vorig jaar tot € 1,6 miljard, de marge van de aangepaste bedrijfswinst daalde van 9,5% tot 8,3% en de winst is € 45 miljoen, tegen € 248 miljoen vorig jaar. Volgens ceo Eric Rondolat doet de verlichting het slecht op alle vlakken, de residentiele en zakelijke markt, en is het herstel op de Chinese markt langzamer dan verwacht. Mede door de inflatie gaven mensen minder geld uit aan de slimme lichtmerken Hue en Wiz. Tegelijk wordt er minder gebouwd en verbouwd en is er daarom minder vraag naar verlichting. Alleen professionele buitenverlichting wordt nog wel goed verkocht, gestimuleerd door steun van de overheid.

 

Signify is nog steeds hoopvol dat er dit jaar verbetering plaats zal vinden, maar is voorzichtig in de verwachting. Marge van het aangepaste bedrijfsresultaat is teruggezet van tussen de 10,5% en 11,5% naar 9,5% tot 10,5%. Naar verwachting zal de kasstroom wel uit komen aan de bovenkant van het eerder aangegeven gebied van tussen de 6 en 8% van de omzet. Er worden maatregelen genomen om de resultaten verbeteren, dit zal volgens Rondolat ten koste van banen gaan. Hoeveel mensen hun baan kwijtraken is nog onbekend.



Links

www.signify.com/nl-nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, project, kantoor, retail, winkel, licht, verlichting, lamp, fabrikant, led, halogeen, armatuur, domotica, bluetooth, app, omzet, omzetcijfers, kwartaalcijfers, #philips, #philipshue, #philipshuebridge, #signify

Gerelateerd nieuws
Huus in de problemen
Woonwinkel Huus balanceert op rand van faillissement. De snelle groei heeft veel problemen in organisatie en liquiditeit veroorzaakt.
lees verder
Veranderingen interieurketen
De woonwinkel onder druk: verschuivende macht in de interieurketen, zo wordt gesteld in een artikel van De Interieurclub.
lees verder
Weer nieuwe winkels voor Jysk
Jysk opent in Nederland en België weer een aantal nieuwe winkels en groeit steeds verder door de ombouw van voormalige Leen Bakker panden.
lees verder
Outdoor living in trek op Spoga+gafa
Spoga+gafa 2026 (22–24 juni in Keulen) meldt sterke vraag naar het segment Living, met name binnen de sectoren Outdoor Decoration en Furniture. Hiervoor hebben zich veel exposanten aangemeld.
lees verder
Geen nieuwe sluitingen Leen Bakker
Woonketen Leen Bakker is niet van plan op korte termijn extra winkels te sluiten. Dat laat een woordvoerder van moederbedrijf Homefashion Group weten aan Retailtrends.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden