De zachte kant van schedels

Donderdag 05 september 2019

Dat schedels ook aaibaar kunnen zijn laat tapijtontwerper Jan Kath zien met de bijzondere nieuwe collectie Skulls.
De zachte kant van schedels
De zachte kant van schedels

De Duitse ontwerper en ondernemer Jan Kath is een van bekendste designers van handgeknoopte tapijten. Hij koppelt traditionele ambachten uit de Himalaya met modern, bijna minimalistisch design. Een synthese die leidt tot buitengewone stukken. Het basismateriaal van alle collecties is Tibetaanse Hoogland wol. In dit geval gecombineerd met zijde.

 

De collectie Skulls is gebaseerd op de motieven die in klassieke tatoeages voorkomen, zoals de zwaluw, het anker, de roos en natuurlijk de schedel. Jan Kath combineert deze met klassieke Oosterse tapijtpatronen. Het tapijt wordt vakkundig 'verouderd', waardoor de motieven samensmelten. De tapijten zijn ontworpen voor een online galerij voor exclusieve handgemaakte designstukken.

 

Jan Kath, afgelopen januari nog exposant bij de IMM in Keulen, wordt wereldwijd vertegenwoordigd door een select aantal dealers. Daarnaast heeft hij winkels in thuisstad Bochum, Berlijn, Keulen, New York, München, en Vancouver.



Links

www.imm-cologne.com
www.jan-kath.de

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, residentieel, vloerbedekking, vloer, tapijt, karpet, oosters tapijt, pers, perzen, ziegler, kelim, kleed, #skulls, #jankath, #imm, #immcologne, #imm19, #imm2019

Gerelateerd nieuws
Idd Cologne met designfestival
Idd Cologne gaat een samenwerking aan met het nieuwe Design Season Cologne. Samen met Orgatec moet eind oktober 2026 een gezamenlijke designweek ontstaan die de beurs, de stad en de creatieve sector dichter bij elkaar brengt.
lees verder
Wastafel blikvanger badkamer
[Sponsored artikel] - Wanneer je de badkamer gaat inrichten, dan wordt er vooral gedacht aan de indeling, de tegels en hoe het bad of de doucheruimte eruit moet zien. Maar het is de wastafel die je het vaakst gebruikt.
lees verder
Interieurafwerking zit in details
[Sponsored artikel] - Het verschil tussen een amateuristisch en professioneel interieur zit vaak in kleine details die het echt helemaal afmaken en die ervoor zorgen dat de totale beleving stijgt.
lees verder
Circulair collectief voor kantoren
Negen bedrijven hebben zich verenigd in Captains of the New Industry. Het nieuwe collectief wil opdrachtgevers, architecten en ontwerpers eenvoudiger toegang bieden tot circulaire oplossingen voor kantoorinrichting.
lees verder
 
Flanders Flooring Days groeit
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden