De zachte kant van schedels

Donderdag 05 september 2019

Dat schedels ook aaibaar kunnen zijn laat tapijtontwerper Jan Kath zien met de bijzondere nieuwe collectie Skulls.
De zachte kant van schedels
De zachte kant van schedels

De Duitse ontwerper en ondernemer Jan Kath is een van bekendste designers van handgeknoopte tapijten. Hij koppelt traditionele ambachten uit de Himalaya met modern, bijna minimalistisch design. Een synthese die leidt tot buitengewone stukken. Het basismateriaal van alle collecties is Tibetaanse Hoogland wol. In dit geval gecombineerd met zijde.

 

De collectie Skulls is gebaseerd op de motieven die in klassieke tatoeages voorkomen, zoals de zwaluw, het anker, de roos en natuurlijk de schedel. Jan Kath combineert deze met klassieke Oosterse tapijtpatronen. Het tapijt wordt vakkundig 'verouderd', waardoor de motieven samensmelten. De tapijten zijn ontworpen voor een online galerij voor exclusieve handgemaakte designstukken.

 

Jan Kath, afgelopen januari nog exposant bij de IMM in Keulen, wordt wereldwijd vertegenwoordigd door een select aantal dealers. Daarnaast heeft hij winkels in thuisstad Bochum, Berlijn, Keulen, New York, München, en Vancouver.



Links

www.imm-cologne.com
www.jan-kath.de

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, residentieel, vloerbedekking, vloer, tapijt, karpet, oosters tapijt, pers, perzen, ziegler, kelim, kleed, #skulls, #jankath, #imm, #immcologne, #imm19, #imm2019

Gerelateerd nieuws
Versterking Beaulieu in Amerika
Beaulieu neemt de activa van Congoleum Acquisition LLC over, waardoor het bedrijf zijn capaciteiten uitbreidt en zijn aanwezigheid op de Amerikaanse markt versterkt.
lees verder
Pionier Coretec Concept Store
Afgelopen zomer was Woonmode uit Rijswijk de eerste die in Nederland het nieuwe winkelconcept van Coretec heeft geplaatst. Met deze premium presentatie van het vloerenmerk profileert de retailer zich als woonspecialist.
lees verder
Derde winkel van traploperspecialist
De Roode Loper, een detaillist die gespecialiseerd is in traplopers, heeft haar derde winkel geopend in het hart van Amsterdam Oud-Zuid.
lees verder
Parketambacht in de schijnwerpers
Er is veel aandacht voor het parketvak op de lopende beurs HoutPro+ 2025 in 's-Hertogenbosch, onder andere door het Parket Ambacht Plein.
lees verder
FEP op Domotex
Op de Domotex zullen de leden van de Europese Parket Federatie (FEP), waaronder Kährs, Weitzer Parkett en Ter Hürne in de FEP Lounge hoogwaardige, duurzame parketoplossingen presenteren en zo de professionele uitwisseling en netwerken binnen de industrie bevorderen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden