De Ploeg 100 jaar

Vrijdag 01 september 2023

De Ploeg bestaat 100 jaar! In al deze jaren is het streven van het merk nooit veranderd. De Ploeg staat nog steeds voor hoogwaardige, eerlijke ontwerpen die lang meegaan.
De Ploeg 100 jaar
De Ploeg 100 jaar De Ploeg 100 jaar De Ploeg 100 jaar

De Ploeg is in 1923 opgericht door Piet Blijenburg en Carl Hijnerals coöperatieve weverij van huishoudtextiel. Sinds de jaren twintig van de vorige eeuw geniet De Ploeg bekendheid als leverancier van gordijn- en meubelstoffen.

 

De Ploeg is ontstaan vanuit de ideële gedachte dat ieder mens comfortabel moet kunnen wonen en werken. Zorgvuldig bedachte en gemaakte ontwerpen moesten modern, stijlvol wonen en kwaliteit voor iedereen bereikbaar maken. De Ploeg werd dan ook een van de belangrijkste vormgevers van het begrip Goed Wonen.

De Ploeg stelde de eigen bibliotheek open voor de werknemers en combineerde werk met cultuur en inspiratie. Activiteiten als tentoonstellingen en laten zien van vernieuwing in binnenhuisinrichting, mode en kunst lijken op wat we nu zien in hippe conceptstores. De Ploeg liep hiermee vooruit op het nieuwe beleven, delen en informeren.

 

De weverij droeg bij aan goede woninginrichting, goede kleding en goed handwerk. Maar ook aan goede arbeidsverhoudingen in de vorm van een werkgemeenschap waarin alle werknemers zoveel mogelijk tot hun recht komen. Dat vormt de basis voor het uitgangspunt: de mens centraal. Een vroege uiting van maatschappelijk verantwoord ondernemen, nu actueler dan ooit.

 

De Ploeg kenmerkt zich door ambachtelijk vervaardigde, hoogwaardige gordijn- en meubelstoffen. De collecties geweven en bedrukte Dutch Design stoffen zijn volledig op elkaar afgestemd.

 

De Ploeg, dat in 1991 onderdeel werd van Vescom uit Deurne, is in 2007 overgenomen door - en tot op de dag van vandaag een merk van - Artex uit Aarle-Rixtel, een dochterbedrijf van Hunter Douglas. Artex is ook het bedrijf achter de labels Artelux, Kendix, Loft79 en Your Edition.



Links

www.deploeg.com

Tags

nieuws, interieur, productie, weven, kleding, handwerk, gordijnstoffen, gordijnen,stoffen, werkgemeenschap, modern, wonen, stijlvol, comfort, mens, maatschappij, verantwoord, collectie, productie, #goedwonen, #deploeg, #artex, #hunterdouglas

Gerelateerd nieuws
 
Netwerken op Christmasworld 2026
lees verder
Innovatie sleutel voor textielsector
Techtextil en Texprocess 2026 tonen innovatiekracht van de textielsector zo blijkt uit de persoconferentie over de beurzen.
lees verder
Doordacht energiezuinig interieur
[Sponsored artikel] - Hoe combineer je energiezuinig wonen met een doordacht interieur? Wie regelmatig reist, merkt het steeds vaker: hotels, vakantiewoningen en zelfs guesthouses besteden bewuster aandacht aan duurzaamheid.
lees verder
 
Natuurelement op de wand
lees verder
Megaverlies voor Home Fashion Group
De Home Fashion Group (HFG) heeft de afgelopen twee jaar forse verliezen geleden. Tevens werden weer nieuwe sluiting van Leen Bakker filialen aangekondigd.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden