Cultuur ontmoet design

Donderdag 09 oktober 2014

Van 17 t/m 26 oktober vindt in Kortrijk de 24ste Internationale Interieur Biënnale plaats; een hybride mix tussen commercie en cultuur.
Cultuur ontmoet design
Cultuur ontmoet design Cultuur ontmoet design Cultuur ontmoet design Cultuur ontmoet design Cultuur ontmoet design

De Internationale Design Biënnale bestaat al vanaf 1968 en presenteert zich als een designbeurs met een non-profit karakter en een cultureel hart. Een beurs die daardoor vanaf de oprichting een apart evenement in zijn soort is en die een balans vindt tussen commerciële presentaties en een culturele happening. Dankzij de compactheid van deze beurs, zeker in vergelijking met de grote interieurbeurzen die dit najaar plaatsvinden, is het een efficiënte ontmoetingsplaats voor alle spelers binnen de designsector.

 

Inspiratieroute

De Interieur Biënnale biedt 270 geselecteerde internationale designmerken die verdeeld zijn over zes hallen van de Kortrijk Expo. In de stad zelf vindt ook een cultureel programma plaats; een inspiratieroute door de stad dat voert langs nieuw designtalent, culturele instellingen en ontmoetingsplaatsen. Ook zal de Britse architect en auteur Joseph Grima de bezoekers van de beurs meenemen in een zoektocht naar de essentie en de betekenis van ‘home’, met als thema ‘The home does not exist’. Dit gebeurt via door de beurs en de stad Kortrijk verspreide projecten met het SQM (Square Meters) label. 

 

De beurs is op 17 oktober geopend voor het vakpubliek, vanaf 18 t/m 26 oktober vinden de consumentendagen plaats en van 22 t/m 24 oktober zijn er studentendagen.

 

Foto boven:

Wersailles van Beau & Bien

 

Foto's onder v.l.n.r.:

1. Boekenkast Collar van Quodes

2. Mate van Bulo & Bram Boo

3. PI bench van Rform

4. Collectie Dan van Bulo

5. Poet Sofa van Onecollection



Links

www.interieur.be

Tags

wonen, interieur, design, designbeurs

Gerelateerd nieuws
Nieuwe collecties op MBB 2026
Nog even en Meubelbeurs Brussel gaat van start. Verschillende exposanten hebben inmiddels een voorproefje gegeven van hun noviteiten. Een kleine greep uit het aanbod.
lees verder
Lagere omzet woninginrichting
De Nederlandse detailhandel heeft volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) 2,7% meer omgezet in september 2026, waarbij de omzet van woninginrichting en meubelen juist daalt.
lees verder
 
Stijlvol bed
lees verder
 
Idd Cologne verbindt design
lees verder
Nieuwe agent Wind Nederland
Wilhelmina van Aerssen is de nieuwe agent voor het Belgische stoffenmerk Wind, bekend van onder andere (project)stoffen van linnen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden