Convenant en eindexamenexposities HMC

Woensdag 14 juni 2017

Op 12 juni ondertekenden vijf organisaties, waaronder het HMC, een convenant om de interieuradviseur-opleiding aansluiting op de markt te laten houden. En in juli zijn er weer de eindexamenexposities.
Convenant en eindexamenexposities HMC
Convenant en eindexamenexposities HMC

De opleidingsinstituten, het Hout- en Meubileringscollege (HMC), het Deltion college, het Summa college en het Koning Willem I-college hebben samen met brancheorganisatie Inretail een convenant gesloten voor een positieve impuls voor de MBO-opleiding tot interieuradviseur. Samen (foto 2) willen ze ervoor zorgen dat de opleiding blijft aansluiten op de voortdurend veranderende arbeidsmarkt.

Dankzij de focus van media op styling en interieur is opleiden tot interieuradviseur populair. Woonbedrijven hebben tegelijkertijd veel behoefte aan afgestudeerde interieurstylisten die ook commercieel vaardig zijn. Regionale woonbedrijven (erkende leerbedrijven) worden intensiever betrokken bij de opleiding. Daar gaat Inretail zich sterk voor maken.

Ook vindt Inretail het belangrijk dat het aantal studenten dat uitstroomt, blijft passen bij de vraag op de arbeidsmarkt. Opleiden zonder een reële kans op een baan werkt ontwrichtend voor de markt van vraag en aanbod, vindt de brancheorganisatie.

De eindexamenexpo van het HMC in Rotterdam is voor publiek geopend op 4 juli van 15-21 uur en 5 juli van 13-17 uur. Amsterdam is op 11 en 12 juli van 15-2 uur aan de beurt. Tijdens de expositie zal onder meer de lucifertafel (foto 1) van meubelmaker Bram Schoenmakers te zien zijn.

 



Links

www.deltion.nl
www.hmcollege.nl
www.inretail.nl
www.kw1c.nl
www.summacollege.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woon, woning, project, opleiding, cursus, school, studie, praktijk, les, stage, wedstrijd, vak, ambacht, vakopleiding, stoffeerder, woning, woningstoffeerder, projectstoffeerder, woninginrichting, vloerlegger, vloer, gordijn, raambekleding, meubelmaken, meubelmaker, meubelstofferen, meubelstoffeerder, expo, exositie, eindexamen, #hmcollege, #hmcmbovakschool, #inretail

Gerelateerd nieuws
 
Aandeelhoudersstrijd bij Headlam
lees verder
Piet Boon toont zachtere vormentaal
Tijdens de Meubelbeurs in Milaan presenteerde Studio Piet Boon de nieuwe meubelcollectie Rounded Stillness uit, met zachtere volumes, afgeronde lijnen en meer nadruk op materiaal.
lees verder
Lema toont wonen als geheel
Lema presenteerde zijn meubelen tijdens Salone del Mobile op een stand die het interieur benaderde als doorlopende leefomgeving. Hier stond een ruimtelijk concept centraal waarin wonen, opbergen en slapen in elkaar overlopen.
lees verder
Coretec: nieuwe collecties in Kortrijk
Coretec geeft bezoekers tijdens Flanders Flooring Days en in zijn showroom een eerste blik op nieuwe vloercollecties en een vernieuwd displayconcept, met aandacht voor design, materiaal en presentatie.
lees verder
 
Huus maakt doorstart
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden