Consumentenvertrouwen zakt verder

Dinsdag 23 augustus 2022

Nederlandse consumenten waren in augustus somberder dan in juli, waardoor voor de vierde keer dit jaar het laagterecord van het consumentenvertrouwen werd verbroken. In augustus kwam het vertrouwen uit op -54, tegen -51 in juli.
Consumentenvertrouwen zakt verder

Nederlandse consumenten waren nog nooit zo negatief over de economie en hun financiële situatie in de afgelopen 12 maanden. Met -54 lag het consumentenvertrouwen in augustus ruim onder het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (-9). Het vertrouwen bereikte in januari 2000 de hoogste stand ooit (36) en in augustus 2022 de laagste stand ooit (-54). Het CBS meet het consumentenvertrouwen elke maand sinds april 1986.

 

Consumenten waren in augustus nog pessimistischer over de economie dan in juli. De deelindicator economisch klimaat ging van -71 naar -74. Niet eerder sinds het begin van de meting in 1986 waren consumenten zo somber over de economie. Consumenten waren zowel negatiever over de economie in de afgelopen twaalf maanden als over de economie in de komende twaalf maanden.

 

De koopbereidheid kwam in augustus uit op -41, tegen -38 in juli. Ook dit is het laagste niveau ooit. Zowel het oordeel over de financiële situatie in de afgelopen twaalf maanden als het oordeel over de financiële situatie in de komende twaalf maanden verslechterde. Consumenten vonden de tijd voor het doen van grote aankopen ongeveer net zo ongunstig als in juli. Nooit eerder oordeelden zoveel consumenten hier zo negatief over.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, daling, koopintentie, #cbs

Gerelateerd nieuws
Interieurprofessionaldag tweejaarlijks
De Interieurprofessionaldag krijgt vanaf 2027 een nieuwe opzet. De jaarlijkse frequentie wordt verlaagd naar een tweejaarlijks evenement met meer ruimte voor beleving en verdieping.
lees verder
 
spoga+gafa klaar voor start
lees verder
Markt nieuwbouwwoningen hapert
De Nederlandse Nieuwbouwkoopmarkt zakt in door hogere hypotheekrente, onzekerheid en ruimer bestaand aanbod, zo constateert de ING bank in een analyse.
lees verder
 
Vooral omzet online detailhandel groeit
lees verder
Schuldenlast Huus verder opgelopen
De schulden van Huus zijn opgelopen tot ruim € 10 miljoen. Dat blijkt uit het eerste faillissementsverslag. Door de doorstart ontvangt een deel van de gedupeerde klanten alsnog de bestelde meubels.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden