Consumentenvertrouwen blijft laag

Zaterdag 21 juni 2025

Het vertrouwen van Nederlandse consumenten en de koopbereidheid blijft laag in juni en is vrijwel gelijk aan vorige maand.
Consumentenvertrouwen blijft laag
Consumentenvertrouwen blijft laag

Het vertrouwen van consumenten was in juni een fractie minder negatief, meldt het CBS. Het consumentenvertrouwen kwam in juni uit op -36. In mei was dat -37. Het oordeel over het economisch klimaat was iets minder negatief, terwijl de koopbereidheid even negatief bleef.

 

Met -36 lag het consumentenvertrouwen in juni onder het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (-10). Het vertrouwen bereikte in januari 2000 de hoogste stand ooit (36) en in september en oktober 2022 de laagste stand ooit (-59).

 

Consumenten minder negatief over economisch klimaat

Consumenten waren in juni wat minder negatief over de economie dan in mei. De deelindicator economisch klimaat ging van -61 in mei naar -58 in juni. Zowel het oordeel over de economische situatie in de komende twaalf maanden als het oordeel over de economische situatie in de afgelopen twaalf maanden was minder negatief.

 

Koopbereidheid even negatief

De koopbereidheid kwam in juni net als in mei uit op -21. Het oordeel over de financiële situatie in de komende twaalf maanden was een fractie minder negatief, terwijl het oordeel over de financiële situatie in de afgelopen twaalf maanden even negatief bleef. Verder vonden consumenten de tijd voor het doen van grote aankopen even ongunstig als in mei.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs,

Gerelateerd nieuws
Wood Loop stopt
De organisatie achter Wood Loop stelt dat Nederland nog niet klaar is voor een ketenaanpak, zoals die is ontwikkeld.
lees verder
 
Sail - akoestiek en indeling
lees verder
Toch weer nieuwe baan
Bram Kropmans is een jaar met pensioen geweest, maar heeft besloten om weer aan de slag te gaan bij Cartel Bedding.
lees verder
Heropening Goossens Nuenen
Goossens Wonen & Slapen heropent eind mei zijn compleet vernieuwde woon- en slaapwinkel in Nuenen.

lees verder
Drukke eerste dag Design District
Eerste indrukken van Design District 2026: inspiratie, tactiliteit en de toekomst van interieurdesign.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden