Consumenten besteden evenveel

Dinsdag 21 juni 2016

Nederlandse consumenten hebben in april evenveel uitgegeven als in 2015. Ze zijn in juni weer een stuk positiever dan in mei.
Consumenten besteden evenveel

In maart groeiden de bestedingen nog, maar in april stagneerde deze groei. Consumenten gaven in april 1,6% minder uitgegeven aan voedings- en genotmiddelen en aan duurzame goederen, vooral aan kleding, schoenen en auto’s, zo meldt het CBS. Uitgaven aan woninginrichting en huishoudelijke apparaten lagen daarentegen wel hoger dan een jaar eerder.

De omstandigheden voor consumptie door Nederlandse huishoudens zijn in juni aanzienlijk gunstiger dan in april en mei. Dat komt vooral omdat men een stuk positiever is over de toekomstige ontwikkeling van de werkloosheid en de eigen financiële situatie in de komende 12 maanden.
Het consumentenvertrouwen steeg in juni 4 punten en komt uit op 5 (zie eventueel ook de korte journaalvideo, 1:27). Hiermee ligt het consumentenvertrouwen in juni ruim boven het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (-8).

Consumenten oordelen in juni aanzienlijk positiever over het economisch klimaat dan in mei. De deelindicator Economisch klimaat komt uit op 12, tegen 5 in mei. Vooral het oordeel over de komende 12 maanden is aanzienlijk positiever. Het oordeel over de afgelopen 12 maanden verbetert ook.

De koopbereidheid neemt in juni een fractie toe. Deze deelindicator van het consumentenvertrouwen komt uit op 0, tegen -1 in mei.

De verwachting van consumenten over de toekomstige werkloosheid verbetert aanzienlijk en is voor het eerst na september 2015 positief. Bijna 35% van de respondenten verwacht dat de werkloosheid in de komende 12 maanden zal dalen, bijna 33% voorziet nog een stijging. Het saldo van positieve en negatieve antwoorden komt hiermee uit op 2.
Vorige week maakte CBS bekend dat de werkloosheid in mei verder gedaald is. Het hebben van een baan speelt een grote rol bij de koopbereidheid van consumenten.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel

Gerelateerd nieuws
Nieuwe directeur Light+Building
Marie Servais heeft de leiding overgenomen van Light+Building. Sinds 1 juli is zij verantwoordelijk voor de verdere ontwikkeling van de internationale vakbeurs voor verlichting en gebouwtechnologie.
lees verder
Groei interieurproducten mei 2026
De consumptie van huishoudens in Nederland groeit met bijna 2% in mei, vooral het volume van duurzame consumptiegoederen neemt toe. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
lees verder
 
Verlost van verfkeuzestress
lees verder
Zeegers na ruim 70 jaar failliet
Aan een lange geschiedenis in de Nederlandse bodyfashionbranche is een einde gekomen. C. Zeegers Mode Agenturen, handelend onder de naam Zeegers Fashion Specialities, is failliet verklaard.
lees verder
Cosentino A'dam vernieuwd
De vernieuwde showroom in Amsterdam van Cosentino, leverancier van plaatmateriaal, biedt nog meer inspiratie voor keuken-, badkamer- en interieurontwerp.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden