Consument koopt minder voor woning

Dinsdag 10 oktober 2023

In augustus 2023 hebben huishoudens 0,5% meer goederen en diensten aangeschaft dan in augustus 2022, meldt het CBS. Opnieuw kochten ze meer diensten, maar minder goederen.
Consument koopt minder voor woning
Consument koopt minder voor woning

De consumptiecijfers betreffen volumecijfers. Dat wil zeggen dat ze zijn gecorrigeerd voor prijsveranderingen. Daarnaast is ook voor veranderingen in de samenstelling van de koopdagen gecorrigeerd. Volgens de CBS Consumptieradar waren de omstandigheden voor de consumptie in september minder ongunstig dan in augustus.

 

Consumenten hebben in augustus 1,8% meer diensten afgenomen, zoals verzekeringen, openbaar vervoer en een bezoek aan restaurant, evenementen of kapper, dan in augustus 2022. Bestedingen aan diensten maken ruim de helft van de totale binnenlandse consumptieve bestedingen door huishoudens uit.

Aan voedings- en genotmiddelen hebben huishoudens 3,7% minder besteed, voor prijsveranderingen gecorrigeerd, dan in augustus 2022. Ook kochten consumenten 0,8% minder duurzame goederen, vooral minder spullen voor de woning, elektrische apparaten en kleding. Consumenten schaften echter meer auto’s aan. Verder hebben huishoudens in augustus 1,1% meer overige goederen, zoals energie en artikelen voor persoonlijke verzorging, gekocht.

Een week geleden meldde het CBS dat het verkoopvolume van de detailhandel in augustus 2,1% kleiner was dan in augustus 2022. Het volume van de non-foodwinkels lag 2,5% lager, terwijl dat van de foodwinkels met 3,2% kromp. Deze cijfers zijn ook gecorrigeerd voor de samenstelling van koopdagen.

 

Het CBS publiceert elke maand ook over de omstandigheden voor de consumptie in de consumptieradar. De consumptie door huishoudens hangt onder meer samen met de verwachtingen van consumenten, de situatie op de arbeidsmarkt en de ontwikkeling van hun vermogen. De indicatoren in de radar hangen goed samen met de consumptie door huishoudens, maar een verbetering van de omstandigheden betekent niet per se een hogere groei van de consumptie.  

 

Volgens de consumptieradar waren de omstandigheden voor de consumptie in september minder ongunstig dan in augustus. Consumenten waren minder negatief over de toekomstige ontwikkeling van de werkloosheid. Ook was de stijging van de werkzame beroepsbevolking groter dan in de voorgaande maand en de jaar-op-jaardaling van de huizenprijzen was kleiner.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Nieuwe editie Hospitality Design Days
Van 9 t/m 11 februari wordt de derde editie van de Hospitality Design Days (HDD) georganiseerd in Culemborg, met de deelname van 15 Nederlandse merken.
lees verder
Hoe kies je de beste laminaatvloer?
[Sponsored artikel] - Ben je toe aan een nieuwe vloer en overweeg je laminaat? Goede keuze! Laminaatvloeren zijn niet alleen stijlvol, maar ook praktisch en betaalbaar. Maar hoe kies je nu de beste laminaatvloer voor jouw huis?
lees verder
Effect van epoxy vloercoating
[Sponsored artikel] - Een epoxyvloer is enorm populair geworden. Dat is niet zonder reden. De vloer valt direct op: strak, glanzend en naadloos, en tegelijkertijd verrassend praktisch.
lees verder
 
Nieuwjaarsborrel In
lees verder
Consumentenvertrouwen blijft gelijk
Het vertrouwen van consumenten is in december even negatief als een maand eerder, meldt het CBS. Het consumentenvertrouwen blijft in december staan op -21. Het oordeel over het economisch klimaat verslechtert iets, terwijl de koopbereidheid een fractie verbetert.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden