Consument blijft negatief

Dinsdag 20 mei 2025

De Nederlander blijft terughoudend in aankopen: het consumentenvertrouwen blijft volgens het CBS onveranderlijk en opmerkelijk laag.
Consument blijft negatief
Consument blijft negatief

De bereidheid voor het doen van (grote) aankopen blijft opmerkelijk laag onder Nederlanders. Het consumentenvertrouwen veranderde in mei niet en staat op het laagste niveau in anderhalf jaar. Wel hebben Nederlanders iets meer hoop gekregen in een betere economie de komende twaalf maanden.

 

Volgens het CBS staat het consumentenvertrouwen nu op min 37, net als in april. Het vertrouwen ligt daarmee onder het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (min 10).

 

Koopbereidheid fractie negatiever

De koopbereidheid kwam in mei uit op -21, tegen -20 in april. Zowel het oordeel over de financiële situatie in de afgelopen twaalf maanden als het oordeel over de financiële situatie in de komende twaalf maanden was iets negatiever. Ook vonden consumenten de tijd voor het doen van grote aankopen wat ongunstiger dan in april.

 

Het consumentenvertrouwen zat een paar jaar in de lift, toen daar eind 2024 een einde aan kwam. De index daalt al zeven maanden achter elkaar en lijkt in mei af te vlakken. In oktober 2022 bereikte het consumentenvertrouwen zijn absolute dieptepunt door de snel stijgende inflatie. De stand was toen min 59.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs,

Gerelateerd nieuws
 
Belgisch designtalent op MBB 2026
lees verder
Onderscheidend als zelfstandige retailer
European Retail Award 2027: Op zoek naar Europa's meest onderscheidende zelfstandige retailondernemers.
lees verder
Feestelijke collectie Seletti
Het Italiaanse designmerk Seletti brengt voor de feestdagen nieuwe uitvoeringen van bekende ontwerpen, waaronder een groene BIC-lamp, porseleinen kerstdecoraties en servies met gouden accenten.
lees verder
 
Verbond voor duurzaamheid
lees verder
Innovatief materiaal Heimtextil 2027
Heimtextil 2027 introduceert Functional Futures Lab als onderdeel van de beurs in januari.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden