Consument blijft negatief

Dinsdag 20 mei 2025

De Nederlander blijft terughoudend in aankopen: het consumentenvertrouwen blijft volgens het CBS onveranderlijk en opmerkelijk laag.
Consument blijft negatief
Consument blijft negatief

De bereidheid voor het doen van (grote) aankopen blijft opmerkelijk laag onder Nederlanders. Het consumentenvertrouwen veranderde in mei niet en staat op het laagste niveau in anderhalf jaar. Wel hebben Nederlanders iets meer hoop gekregen in een betere economie de komende twaalf maanden.

 

Volgens het CBS staat het consumentenvertrouwen nu op min 37, net als in april. Het vertrouwen ligt daarmee onder het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (min 10).

 

Koopbereidheid fractie negatiever

De koopbereidheid kwam in mei uit op -21, tegen -20 in april. Zowel het oordeel over de financiële situatie in de afgelopen twaalf maanden als het oordeel over de financiële situatie in de komende twaalf maanden was iets negatiever. Ook vonden consumenten de tijd voor het doen van grote aankopen wat ongunstiger dan in april.

 

Het consumentenvertrouwen zat een paar jaar in de lift, toen daar eind 2024 een einde aan kwam. De index daalt al zeven maanden achter elkaar en lijkt in mei af te vlakken. In oktober 2022 bereikte het consumentenvertrouwen zijn absolute dieptepunt door de snel stijgende inflatie. De stand was toen min 59.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs,

Gerelateerd nieuws
Design Post Keulen krijgt dubbelrol
Design Post Köln maakt in 2026 deel uit van zowel Orgatec als Idd Cologne. De designlocatie wordt een extra presentatielocatie voor Orgatec en vormt het centrale vertrekpunt van het stedelijke concept van Idd Cologne.
lees verder
Stijging ondernemersvertrouwen
Ondanks economische onzekerheid is er volgens onder meer het CBS een sterke stijging van het ondernemersvertrouwen in Nederland dat volgt op een sterke daling een kwartaal eerder.
lees verder
Warmte buiten, frisse lucht binnen
[Sponsored artikel] - Warme zomerdagen wisselen elkaar vlot af met milde, natte winters. Die schommelingen maken het vaak lastig om het binnen in huis aangenaam te houden. Hoe ben je klaar voor elk seizoen?
lees verder
>1.000 Merken op Trendz/Showup
Met ruim 360 exposanten is de beursvloer volledig gevuld en het aantal deelnemers verder gegroeid. Trendz/Showup brengt meer dan 1.000 labels samen van aanbieders in home, flowers, gifts, jewelry, kitchen & tableware, kids en stationery.
lees verder
Acquisitie door Deli Home
Deli Home versterkt haar positie in Spanje met de voorgenomen overname van Amargós, een fabrikant van deurkozijnen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden