Clayre & Eef failliet

Woensdag 29 augustus 2018

Vorige week is Clayre & Eef uit Haelen failliet verklaard. Voor 72 werknemers dreigt ontslag.
Clayre & Eef failliet

Clayre & Eef is een groothandel in woondecoratie en handelde onder meerdere namen waaronder Mieks Design, Tops Textiles en Lumilamp. United Home Brands is het moederbedrijf.

De curator, Cristian Slegers van Aben & Slag Advocaten uit Weert, onderzoekt de kansen voor het doorstart, zo meldde De Limburger. Om de mogelijkheden op een doorstart te vergroten, draait het bedrijf vooralsnog gewoon door: de winkel in Venlo blijft open en de website in de lucht.

Het bedrijf, opgericht in 1994, heeft zijn hoofdkantoor en magazijn in Haelen en heeft daarnaast cash-and-carry zaak op Flora Trade Parc in Venlo, waar ook Trends & Trade onder valt. Dit is een groot B2B-inkoopcentrum voor onder meer tuincentra, cadeauwinkels en woondecoratiezaken.

Een terugval in de omzet is volgens Slegers een belangrijke verklaring van het faillissement. Dat heeft geleid tot liquiditeitsproblemen, waarna inkoopgoederen uit China in de havens geblokkeerd werden.

Clayre & Eef was in 2015 en 2016 nog zeer winstgevend met een omzet van bijna € 9 miljoen en bijna € 1,5 miljoen nettowinst, zo meldt de Limburger. Vorig jaar daalde de omzet naar € 7,6 miljoen en de winst verdampte vrijwel geheel.

 

P.S. Inmiddels heeft het bedrijf een doorstart gemaakt!

 



Links

www.abenslag.nl
www.clayre-eef.com
www.floratradeparcvenlo.com
www.trendstrade.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, residentieel, kussens, accessoires, textiel, tafellinnen, tafelmode, verlichting, lamp, dekbedovertrek, quilt, plaid, meubels, overname, fusie, samenwerking, samen, failliet, bankroet, sanering, herstructurering, faling, boeken neerleggen, insolventie, doorstart, #calyreeef, #clayreandeef

Gerelateerd nieuws
Materiaal belangrijk bij interieur
[Sponsored artikel] - Het inrichten van een woning draait om veel meer dan het uitkiezen van een mooie kleur voor op de muur of een nieuwe zetel. De focus verschuift naar de materialen waarmee een ruimte wordt opgebouwd.
lees verder
Opening winkel Jysk
Jysk breidt verder uit in Nederland met de opening van een nieuwe winkel in Barneveld. Tegelijkertijd is de winkel in Gouda verhuisd naar een nieuwe, centrale locatie.
lees verder
Nieuwe armaturen bij Internova
Internova breidt het assortiment uit met twee nieuwe armaturen. De Alba Wallwasher richt zich op gelijkmatige wandverlichting, terwijl de vernieuwde Diablo HE inzet op een hogere efficiëntie.
lees verder
Jazz breidt zitcollectie uit
Turri presenteert de nieuwe gestoffeerde collectie Jazz, ontworpen door Giuseppe Viganò. De serie bestaat uit een twee- en driezitsbank en was eerder dit jaar als preview te zien tijdens de Meubelbeurs in Milaan.
lees verder
Idd cologne kiest opnieuw stad
Beurs en showrooms vormen samen één programma in Keulen. De editie van 2026 sluit opnieuw aan op Orgatec en richt zich op wonen, hospitality en design.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden