Chinees design met Belgisch tintje

Zaterdag 07 januari 2023

Antwerpse designer Axel Enthoven ontwierp de East-West meubelcollectie voor het Chines merk Camerich. Topdesign, made in China.
Chinees design met Belgisch tintje
Chinees design met Belgisch tintje Chinees design met Belgisch tintje Chinees design met Belgisch tintje

Camerich is in 1997 opgericht door de Chinese ondernemer Fu Haijun. In 25 jaar is het bedrijf uitgegroeid tot het bekendste Chinese meubelmerk in het topsegment. Verkooppunten bevinden zich verdeeld over de hele wereld. Camerich Europe opereert vanuit Antwerpen. David van Loo, oprichter van Divani, heeft de exclusieve import- en exportrechten voor Camerich in West-Europa.

 

Camerich heeft een eigen R&D-team met designers, maar werkt soms ook samen met externe ontwerpers, zoals Axel Enthoven. Zijn nieuwe East-West meubelcollectie geeft Camerich meer bekendheid in Europa. Vooralsnog bestaat de collectie uit modulaire sofa’s en fauteuils, maar ontwerpen van tafels en stoelen liggen al klaar.

 

Enthoven werkte al voor merken als De Sede, Giorgetti, Leolux, Durlet, Busnelli en Brunati. In een interview in De Tijd zegt hij dat de materialen, de details en de afwerkingen van Camerich echt top zijn, terwijl de prijzen zo’n dertig procent lager liggen dan bij westerse designmerken. Voor de nieuwe ontwerpen vond Enthoven inspiratie in zestiende-eeuwse Chinese artefacten zoals harnassen. Het modulair zetelsysteem heeft eenzelfde bodemplaat waarop de rug en zijkanten worden bevestigd. Daarop passen verschillende types armleuningen, bijvoorbeeld voor een één-, twee- of driezit. De meubels zijn volledig demonteerbaar en bestaan uit kleine onderdelen. Dit vergemakkelijkt het transport.



Links

www.camerich-europe.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woning, woon, wonen, project, kantoor, meubel, slaap, slapen, nacht, verlichting, licht, interieurbekleding, interieurstof, stof, meubelstof, interieurtextiel, meubelstoffen, stoel, fauteuil, bank, design, designmeubel, #camerich, #axelenthoven, #divani

Gerelateerd nieuws
Belang duurzaamheid voor klant
Steeds meer consumenten vinden duurzaamheid belangrijk bij hun aankoopbeslissing. Dat is een kans voor de hele sector: van retailer tot producent. Reden voor brancheorganisaties Inretail en Modint voor een campagne die feiten over duurzaamheid scheidt van fabels.
lees verder
Uitbreiding Ikea in China
Ingka Group, de grootste Ikea-retailer, heeft officieel zijn online winkel op JD. com gelanceerd, met als doel meer mensen in China te bereiken met zijn aanbod en kennis op het gebied van woninginrichting.
lees verder
Nieuwe vakevents dichterbij
De twee nieuwe vakevents voor de retailbranche van de Trade Mart Utrecht, Jewels & Luxury en Kitchen & Design Days 2026, komen er aan. Maar eerst nog de najaarseditie van de Retailbeurs .
lees verder
 
Moll Funktionsmöbel stopt
lees verder
Lego interieurcollectie
H&M Home en Lego Group slaan de handen ineen voor een verrassende samenwerking: een interieurcollectie speciaal voor kinderkamers. De Lego H&M Home Collection is in de VS en UK al verkrijgbaar.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden