Casa: onderzoek naar bestuur

Dinsdag 03 juni 2025

Een doorstart van de Nederlandse tak van woonwinkelketen Casa blijkt niet haalbaar, en de curator onderzoekt inmiddels of er sprake is van onbehoorlijk bestuur binnen het failliete bedrijf.
Casa: onderzoek naar bestuur

Casa Nederland vroeg eind april faillissement aan, kort nadat het Belgische moederbedrijf al in maart omviel. De Nederlandse winkels kwamen daardoor zonder centrale aansturing te zitten. De curator bevestigt nu in zijn eerste faillissementsverslag dat er geen concrete overnamekandidaten zijn. Wel voerden enkele partijen oriënterende gesprekken, maar die richtten zich uitsluitend op de overgebleven winkelvoorraad.

 

Uit de voorlopige jaarcijfers blijkt dat Casa Nederland in 2023 en 2024 samen ruim € 273.000 verlies leed op een omzet van € 35,3 miljoen. Maar de administratie is verre van compleet. Volgens de curator ontbreken belangrijke documenten en wordt daarom ook onderzocht of het bestuur zijn verplichtingen wel naar behoren is nagekomen. Als blijkt dat er sprake is van onbehoorlijk bestuur — bijvoorbeeld door het niet op tijd deponeren van de jaarrekening of het ontbreken van een deugdelijke administratie — kunnen bestuurders persoonlijk aansprakelijk worden gesteld.

 

De overgebleven winkelvoorraad is bovendien onderwerp van discussie. Belgische curatoren stellen dat deze onder eigendomsvoorbehoud is geleverd en dus aan hen toekomt. De Nederlandse curator betwist die claim, omdat er geen overtuigend bewijs is geleverd. Een gerechtelijke uitspraak is dus noodzakelijk.

De arbeidsovereenkomsten met de ongeveer 130 medewerkers zijn beëindigd, zodat zij via het UWV aanspraak kunnen maken op achterstallig loon. De Belastingdienst heeft inmiddels voor € 64.000 aan vorderingen ingediend; andere schuldeisers eisen samen ruim € 116.000.



Links

www.casashops.com

Tags

nieuws, interieur, faillissement, belgie, nederland, frankrijk, italië, zwitserland, luxemburg, distributiecentrum, winkelketen, winkels, sluiting, interieurartikelen, woonaccessoires, schulden, faillissement, doorstart, financiering, opties, aandeelhouders, schuldeisers, vakbond, ondernemingsraad, salaris, uitbetaling, medewerkers, logistiek, IT-systemen, uitbetaling, UWV, voorraden, #casa, #casa-international, #casashops

Gerelateerd nieuws
Imm voor 70 procent vol
Met nog een half jaar te gaan tot Imm Cologne 2026 van start gaat is circa 70% van de beursvloer volgens Koelnmesse gereserveerd. Van 20-23 januari 2026 is het event weer het internationale startpunt van het interieurjaar.
lees verder
Collett & Victor afgebrand
Een felle brand heeft dinsdag15 juli het hoofdkantoor van zitmeubelfabrikant Collett & Victor in Emelgem volledig in de as gelegd. De rookpluim was tot kilometers ver te zien en bij de brand is asbest vrijgekomen.
lees verder
Idd Cologne kiest voor de stad
De beursvloer verdwijnt. In plaats daarvan: de stad. Met deze strategische koerswijziging maakt Idd Cologne 2025 een opvallend statement. Van 26-29 oktober verandert Keulen in een podium voor high-end interieurdesign. Niet in beurshallen, maar midden in de stad.
lees verder
 
Showup 25: kleur en karakter
lees verder
Een feest van Lef
Elk jaar sluit HMC het jaar af met de eindejaarsexpo, dit jaar met als thema Lef.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden