Casa Nederland ook in gevaar

Zondag 06 april 2025

Na België en Frankrijk zijn er nu ook grote problemen voor Casa in Nederland.
Casa Nederland ook in gevaar

Het faillissement dreigt nu ook voor de achttien Nederlandse winkels van Casa: de medewerkers wachten op hun loon. De woonwinkelketen ging eerder al onderuit in België en vroeg uitstel van betaling in Frankrijk. Dit meldt Retaildetail.

 

Lonen niet betaald

Dat de Nederlandse tak van Casa International in moeilijkheden komt, is niet verbazend. Het Belgische moederbedrijf werd al op 6 maart failliet verklaard. Sindsdien zijn niet alleen de Belgische winkels, de webshop en het hoofdkantoor dicht, maar ook het distributiecentrum in Olen. Als gevolg daarvan worden de buitenlandse winkels van de retailer niet meer bevoorraad.

 

De achttien overgebleven Nederlandse winkels vallen onder een andere vennootschap en bleven tot nu toe wel open, maar raken stilaan door hun voorraden heen. Bovendien werken de IT-systemen gedeeltelijk niet meer en blijkt dat de medewerkers hun loon niet hebben ontvangen. Vakbond AVV wil daarom een loonvorderingszaak starten als de salarissen niet binnen drie dagen zijn overgemaakt, meldt NRC.

 

Vorige week vroeg de Franse dochter van Casa, goed voor 143 winkels en 600 banen, uitstel van betaling. Enkele collega-retailers zouden interesse tonen in een al dan niet gedeeltelijke overname. De decoratieketen is ook actief in Italië, Luxemburg, Portugal, Spanje en Zwitserland.



Links

www.casashops.com

Tags

nieuws, interieur, faillissement, belgie, nederland, frankrijk, italië, zwitserland, luxemburg, distributiecentrum, winkelketen, winkels, sluiting, interieurartikelen, woonaccessoires, schulden, faillissement, doorstart, financiering, opties, aandeelhouders, schuldeisers, #casa, #casa-international, #casashops, #AVV

Gerelateerd nieuws
Heimtextil AI op de agenda
Heimtextil heeft regelmatig vooruitgeblikt op digitalisering en nieuwe technologieën. In 2026 krijgt kunstmatige intelligentie een centralere rol: niet abstract, maar als concreet instrument voor ontwerp, productie, retail en projectinrichting.
lees verder
Retail 2026: beweging in spagaat
De retailsector staat onder permanente spanning. Structureel gevangen tussen langetermijnambities en beperkte middelen. Die spagaat bepaalt niet alleen de strategie, maar ook de dagelijkse praktijk op de winkelvloer.
lees verder
 
Vernieuwing De Eiken Zetel
lees verder
Brede groei detailhandel in november
De Nederlandse detailhandel heeft in november 3,9% meer omgezet dan in november 2024. Het verkoopvolume was 2,6% hoger.
lees verder
Showup: kleur, materiaal en makers
Begin februari staat Showup opnieuw op de agenda. Veel interieur- en retailprofessionals kijken hier vooruit naar het nieuwe seizoen om collecties te beoordelen. Tijdens de komende editie spelen kleur, ambacht en materiaalgebruik opnieuw belangrijke rol.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden