Carpetright UK op rand faillissement

Maandag 15 juli 2024

Carpetright heeft in Groot Brittanië een verzoek ingediend om een bewindvoerder aan te stellen, terwijl het werkt aan een nieuwe financiering of een overname.
Carpetright UK op rand faillissement

Engelse kranten melden dat Carpetright, een van de grootste vloerretailers in het Verenigd Koninkrijk, een intentieverklaring heeft ingediend om een bewindvoerder aan te stellen, waardoor 1.800 banen op de tocht komen te staan terwijl het bedrijf probeert extra financiering te krijgen.

 

Het bedrijf heeft een verzoek ingediend bij het Hooggerechtshof om bewindvoerders aan te stellen terwijl het zoekt naar een nieuwe financiering om het bedrijf voor de lange termijn. De maatregel geeft het bedrijf tien dagen bescherming tegen schuldeisers terwijl de onderhandelingen doorgaan. Dit kan betekenen dat er extra fianciering wordt gevonden, maar vaak betreft het gesprekken met mogelijke overnamekandidaten.

 

Carpetright heeft 272 winkels (UK), waar 1.852 mensen werken. De detailhandelaar blijft gewoon actief gedurende deze periode. 

 

Pricewaterhousecoopers is genoemd als mogelijke bewindvoerder, maar is nog niet aangesteld. Uit gegevens van het Hooggerechtshof blijkt dat Carpetright, geadviseerd door advocatenkantoor Travers Smith, de kennisgeving afgelopen vrijdag heeft ingediend.

 

De detailhandelaar heeft het de afgelopen maanden moeilijk gehad omdat consumenten bezuinigden op hun uitgaven aan meubelen en stoffering als gevolg van de zwakke economie en de crisis rond de kosten van levensonderhoud. Carpetright UK werd ook getroffen door een cyberaanval die de handel in april verstoorde en vervolgens zijn herstructureringsplannen beïnvloedde.

 

Kevin Barrett, chief executive van het moederbedrijf Nestware Holdings: 'We blijven ons richten op het veiligstellen van externe investeringen om ervoor te zorgen dat zo min mogelijk klanten en collega's worden getroffen. Zij zijn onze grootste prioriteit en we nemen alle passende maatregelen om ervoor te zorgen dat zij tijdens dit proces worden geïnformeerd en ondersteund.'

Carpetright is gestart met veelbelovende gesprekken met geïnteresseerde partijen en het bedrijf vindt het bemoedigend dat Carpetright een levensvatbare toekomst lijkt te hebben.

 

Carpetright is onderdeel van Meditor Group, een hedgefonds, nadat het in 2019 werd verkocht voor £ 15 miljoen. Op dat moment had Carpetright, dat ooit een FTSE 250-bedrijf was, te kampen met moeilijke handelsomstandigheden en had zware concurrentie van concurrent Tapi, dat is opgericht door de familie van Lord Harris, de oprichter van Carpetright. Volgens de Retail Gazette worden concurrenten The Floor Room, maar ook Tapi genoemd als overnamekandidaten. Voorzover bekend heeft dit overigens geen gevolgen voor de winkels in oonder andere België en Nederland.

 

P.S. 23-07-2024: Carpetright overgenomen!



Links

www.carpetright.co.uk
www.thefloorroom.co.uk
www.tapi.co.uk

Tags

Nieuws, interieur, vloeren, laminaatvloeren, retail, winkelketen, detailhandel, UK, sluitingen, failliet, faillissement, faling, insolventie, Insolvenz, bankruptcy, bankroet, neerleggen boeken, doorstart, overname, curator, bewindvoerder, investeringsmaatschappij, directie, oprichter, investeringen, financiering, #failliet, #carpetright, #tapi, #thefloorroom

Gerelateerd nieuws
Nieuw lid directie Coretec
Maxima Lengelé versterkt de directie van US Floors (Coretec) in de functie van chief commercail officer
lees verder
Beurstrio presenteert plannen
Het beurstrio Ambiente, Christmasworld en Creative World breidt zijn positie als wereldwijd centrum voor moderne lifestyle, seizoensdecoratie en creatieve doe-het-zelfproducten verder uit en tilt netwerken tegelijkertijd naar een nieuw niveau.
lees verder
5.500 bezoekers Trendz
De najaarseditie van Trendz bracht bijna 5.500 professionals uit de retail- en interieurbranche samen. Ondanks de uitdagende marktomstandigheden wist de beurs volgens de organisatie haar positie als inspiratie- én inkoopmoment te behouden.
lees verder
Beste scores in woonbranche
Auping, Ikea en Hornbach zijn de supersterren in een onderzoek binnen de woonbranche. Deze partijen hebben de beste positionering en scoren hoog op de waardestrategieën ‘beste proces’, ‘beste product’ en ‘beste service’.
lees verder
 
Opening nieuw kantoor EK
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
-28-09-2025
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden