Carl Hansen & Son vernieuwt iconen

Donderdag 02 juli 2026

Carl Hansen & Søn presenteert een vernieuwde CH24 Wishbone Chair, brengt de Scimitar Chair terug en introduceert de Begonya hanglamp. De drie noviteiten combineren klassiek Deens design met eigentijdse toepassingen.
Carl Hansen & Son vernieuwt iconen
Carl Hansen & Son vernieuwt iconen Carl Hansen & Son vernieuwt iconen

De iconische CH24 Wishbone Chair van Hans J. Wegner krijgt voor het eerst een lederen zitting. Daarmee blijft het kenmerkende ontwerp uit 1950 behouden, terwijl het zitcomfort en de toepassingsmogelijkheden worden vergroot. De stoel is verkrijgbaar met verschillende zorgvuldig geselecteerde leersoorten en natuurlijke tinten, die in de loop der jaren een eigen patina ontwikkelen. De productie vindt plaats uit FSC-gecertificeerd eiken- of beukenhout en bestaat uit meer dan honderd, grotendeels handmatige productiestappen. De nieuwe uitvoering is geschikt voor zowel woningen als horeca- en projectinterieurs. Van 1 oktober tot en met 31 december 2026 gelden introductieprijzen.

 

Daarnaast brengt Carl Hansen & Søn de Scimitar Chair FK64 terug in de collectie. De loungestoel van ontwerpduo Fabricius & Kastholm dateert uit 1963 en onderscheidt zich door een sculpturaal onderstel van roestvrij staal, dat de stoel een vrijwel zwevend karakter geeft. Het lage ontwerp is geïnspireerd op de natuurlijke zithouding met gekruiste benen en combineert ergonomie met een opvallende vormentaal. De stoel wordt leverbaar in diverse stoffen en leersoorten en is vanaf oktober 2026 verkrijgbaar via geselecteerde dealers.

 

Ook op verlichtingsgebied introduceert het merk een nieuw ontwerp. De Begonya hanglamp, ontworpen door Øivind Alexander Slaatto, is geïnspireerd op de geometrie van de begoniabloem. De lichtdoorlatende kap van niet-geweven polyethyleen wordt gedragen door een aluminium constructie met goudkleurige afwerking. De armatuur verspreidt een zachte, niet-verblindende lichtbundel naar beneden en is verkrijgbaar in twee afmetingen.

 

De lamp wordt volledig met de hand geassembleerd. Daarbij worden 168 verbindingspunten nauwkeurig gemonteerd, waardoor de productie van één exemplaar tot zeven uur in beslag neemt. De Begonya is inmiddels bestelbaar; de eerste leveringen staan gepland vanaf september 2026.



Links

www.carlhansen.dk

Tags

nieuws, interieur, design, deens, handwerk, koord, gevlochen, stoel, stapelbaar, design, klassieker, designklassieker, staal, zachtheid, comfort, naam, deens, ontwerper, designer, riet, papierkoord, #CH24WishboneChair, #ScimitarChairFK64, #Begonya

Gerelateerd nieuws
Van ontmoeting naar verdieping
Destination Design 2027 introduceert True Stories: een ode aan de verhalen achter design en een nieuwe ruimtelijke ervaring van Judith Muijs.
lees verder
Opening Habitat in Nederlands
Habitat is nu ook concreet gestart in Nederland en Vlaanderen met een website in het Nederlands en met een volledig online strategie.
lees verder
Hogenkamp versterkt Trademart
Trademart Brussel heeft Jan Hogenkamp benoemd tot business unit manager Home & Living. De voormalig commercieel manager van De Woonindustrie gaat zich richten op de verdere ontwikkeling van de Home & Living-divisie.
lees verder
Red Dot voor Ahrend Cerene
De akoestische kantoorpod Ahrend Cerene heeft een Red Dot Design Award ontvangen. Tegelijk breidt Ahrend de collectie uit met nieuwe uitvoeringen en een samenwerking met het Nederlandse textielbedrijf Byborre.
lees verder
Trends op Incoda 2026
Het interieurvakevent Incoda aanstaande september in Gorinchem breidt het programma uit met trendlezingen, demonstraties en inspirerende interieurmerken.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden