CAO resultaat Ikea

Vrijdag 23 januari 2026

Ikea Nederland en de vakbonden W.I.M. en FNV hebben een cao-onderhandelingsresultaat behaald, dat de bonden nu ter stemming gaan voorleggen aan hun leden.
CAO resultaat Ikea

Medewerkers van Ikea Nederland en Ikea Delft (onderdeel van Inter Ikea Systems) krijgen er dit jaar 3,2% salaris bij. Dat is het resultaat van de nieuwe cao-afspraken tussen Ikea, Werknemersvereniging Ikea Medewerkers (W.I.M.) en FNV. De cao loopt van 1 januari tot en met 31 december 2026. Leden van de vakbonden kunnen de komende periode hun stem over het voorstel uitbrengen.

 

Sandra Schouten, cfo Ikea Nederland: 'Ondanks de uitdagende omstandigheden in de markt hebben we samen een cao bereikt die medewerkers ondersteunt en tegelijkertijd onze langetermijnambities versterkt. Dit akkoord laat zien dat we als één Ikea blijven bouwen aan duurzame groei.'

 

Met de nieuwe cao stijgen de minimum- en maximumuurlonen per 1 januari 2026 in alle salarisschalen vanaf 18 jaar met 3,2%, inclusief het jeugdloon. Daarnaast ontvangt iedere medewerker een individuele salarisstap, afhankelijk van de beoordelingscyclus en de positie binnen de salarisschaal. Voor het grootste deel van de medewerkers resulteert dit, bij een goede beoordeling, in een totale loonstijging tussen 4,25% en 5,3%.



Links

www.ikea.nl
www.fnv.nl

Tags

nieuws, interieur, cao, arbeidsvoorwaarden, vakbonden, werkgever, onderhandelingen, overeenstemming, salarisgroei, marktomstandigheden, ambitie, langetermijn, medewerkers, groei, duurzaam, salarisstap, individueel, beoordeling, cyclus, salarisschaal, loonstijging, beoordeling, #ikea, #fnv, #ikeanl, #ikeadelft, #ikeasystems, #wim

Gerelateerd nieuws
Uitbreiding kleinere winkels
Ikea groep opent 20 kleine winkels in Europa en Noord-Amerika om zo beter bereikbaar te worden voor consumenten in steden.
lees verder
Spoga+gafa verhuist
De internationale tuin- en BBQ-vakbeurs Spoga+gafa krijgt vanaf 2027 een nieuwe datum en verhuist van juni naar september. Organisator Koelnmesse zegt met deze verschuiving beter aan te sluiten op de planning en besluitvorming binnen de sector.
lees verder
Positief besluit overname
Orlando Capital mag Kwantum en Homefashion overnemen, zo is vandaag besloten door de ACM.
lees verder
Nieuwe woonboulevard
Retail Estates start met de bouw van een nieuwe woonboulevard in Kampenhout (VlaamsBrabant, België). De oplevering van het retailpark met een oppervlakte van 20.000 m˛ is voorzien voor eind 2027.
lees verder
Aandacht voor periferie
Woonboulevards verdienen een vaste plek in de Nota Ruimte en die wordt nog gemist door brancheorganisatie Inretail, die een brief met drie aandachtspunten stuurde aan Tweede Kamerleden.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden