Cao akkoord non-food retail

Dinsdag 08 december 2020

Op 7 december is een akkoord bereikt over de nieuwe Nederlandse cao retail non-food die op 1 januari aanstaande ingaat. De looptijd van deze overeenkomst voor de detailhandel is tot 1 juli 2022.
Cao akkoord non-food retail

De nieuwe cao (collectieve arbeidsovereenkomst) geldt voor ruim 170.000 medewerkers in mode-, schoenen-, sport- en woonwinkels, tuincentra, juweliers, parfumerieën, warenhuizen en ketens in de non-food retail branches die aangesloten zijn bij Inretail.

De lonen worden tijdens de cao looptijd twee keer per jaar verhoogd met het stijgingspercentage van het wettelijk minimumloon, de eerste keer in januari 2021. Werkgevers en vakbonden kiezen met deze nieuwe cao voor rust en continuïteit in de sector qua arbeidsvoorwaarden en -verhoudingen. Dat levert volgens de partijen behoud van werkgelegenheid op.

Zodra de cao begin volgend jaar door het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid algemeen verbindend is verklaard, geldt de cao voor alle werkgevers en medewerkers in de retail non-food sector.

De partijen die het akkoord tekenen, zijn namens de werkgevers Inretail, Tuinbranche Nederland, Bodepa, FGZ en namens de werknemers de vakbonden CNV Vakmensen.nl, De Unie, AVV en de RMU Werknemers. Vorige maand werden alle e-commerce functies van de retail non-food sector nog geïntegreerd in het functiewaarderingssysteem van de cao.



Links

www.inretail.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, woning, wonen, nonfood, retail, detailhandel, brancheorganisatie, belangenbehartiger, cbw, mitex, in retail, winkel, organisatie, belang, vereniging, voorzitter, inretail, organisatie, lobby, club, vereniging personalia, wisseling, cao, collectie arbeidsovereenkomst, vakbond, arbeidsvoorwaarden, belangen, ondernemers, werkgevers, werknemers, personeel, #inretail, #cao

Gerelateerd nieuws
Huishoudens kopen minder
De consumptie van Nederlandse huishoudens krimpt in februari, ook het volume in duurzame consumptiegoederen is dalend.
lees verder
Sterke groei woninginrichting februari
De Nederlandse detailhandel heeft 1,3% meer omgezet in februari 2026. De groei van meubel- en woninginrichtingswinkels is echter een stuk hoger.
lees verder
Krachtenbundeling beurzen
De woningstofferingsvakbeurs Incoda en de Hout Interieur Beurs bundelen hun krachten tijdens nieuw gezamenlijk vakevent in Gorinchem in september 2026.
lees verder
Regendouche kiezen
[Sponsored artikel] - Een regendouche kiezen die past bij jouw badkamer en ritme? Een regendouche is meer dan een luxe douchekop en vaak het eerste waar je oog op valt in een moderne badkamer.
lees verder
Innovatie centraal op beurzen
Techtextil en Texprocess 2026: innovatie, AI en onderzoek versnellen textiel- en interieurtoepassingen
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden