Bronzen Cube eert Jan des Bouvrie

Maandag 25 november 2024

In Het Arsenaal in Naarden staat nu een bronzen sculptuur van de iconische Cube Sofa van Jan des Bouvrie, ontworpen door Studio Job.
Bronzen Cube eert Jan des Bouvrie
Bronzen Cube eert Jan des Bouvrie Bronzen Cube eert Jan des Bouvrie Bronzen Cube eert Jan des Bouvrie

Het sculptuur, Bring Yourself, is een blijvend eerbetoon aan een van Nederlands meest gevierde ontwerpers. Het werk werd in opdracht van een groep goede vrienden van Des Bouvrie gerealiseerd na zijn overlijden in 2020. Kunstenaar Job Smeets liet zich inspireren door Des Bouvrie’s persoonlijke mantra: 'Je neemt jezelf altijd mee waar je ook gaat.' Het beeld verbeeldt de afwezigheid van de ontwerper, met een lege stoel alsof hij net is opgestaan, en persoonlijke details zoals zijn asbak, sigarenkistje en schetsboek. Deze toevoegingen versterken het gevoel dat zijn geest nog altijd aanwezig is.

 

De bronzen Cube Sofa, een oversized interpretatie van Des Bouvrie’s ontwerp uit 1969, was eerder te zien op het kunstfestival Artzuid 2023 in Amsterdam. Nu heeft het werk een permanente plek gevonden in Het Arsenaal, de voormalige studio van Des Bouvrie in Naarden. Hier dient het beeld niet alleen als herinnering aan zijn persoonlijke stijl en visie, maar ook als viering van zijn baanbrekende bijdragen aan de wereld van interieurdesign. Het gedenkteken onderstreept de blijvende invloed van Jan des Bouvrie als een icoon van tijdloos en innovatief design.

 

Eerder werd Jan Des Bouvrie ook al geëerd door het naar hem vernoemde College als onderdeel van het ROC Amsterdam.



Links

www.studio-job.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, meubilair, zitmeubel, bank, kunst, ontwerp, design, #studiojob, #jandesbouvrie

Gerelateerd nieuws
 
Nexum geeft licht structuur
lees verder
A@W: Regenerative Architecture
Architect@Work keert op 9 en 10 september terug naar Ahoy. De vakbeurs staat dit jaar in het teken van 'Regenerative Architecture' en presenteert opnieuw een selectie van productinnovaties, lezingen en materiaaloplossingen.
lees verder
Nieuwe directeur Domotex
Voor de vakbeurzen en consumentenbeurzen van de Deutsche Messe is een nieuwe directeur benoemd, die onder andere ook verantwoordelijk wordt voor de Domotex.
lees verder
 
In prijs voor studenten
lees verder
Light Expo via Messe Frankfurt
Messe Frankfurt heeft Light Expo London overgenomen van organisator Darc media. De vakbeurs wordt voortaan georganiseerd door Messe Frankfurt UK en maakt deel uit van het internationale Light+Building-portfolio.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden