Boontje ontwerpt de zon

Dinsdag 10 november 2020

Tord Boontje ontwierp voor Foscarini de Sun-Light of Love: een lichtobject waarbij je niet kunt bepalen waar het begint en waar het eindigt.
Boontje ontwerpt de zon
Boontje ontwerpt de zon Boontje ontwerpt de zon

Ontwerper Tord Boontje stelde bij het bedenken van het hanglamp-ontwerp: 'Ik wilde de zon naar binnen halen, in het interieur. Sun-Light of Love is een object waarbij je, net als bij zonlicht, niet kunt bepalen waar het begint en waar het eindigt.' .

Om Sun-Light of Love te ontwerpen, liet Tord Boontje zich niet alleen inspireren door de gloeiende en ongrijpbare contouren van de zon en door satellietfoto’s van het universum, maar ook door de lichteffecten in barokke beeldhouwkunst en architectuur. Uiteindelijk gebruikte hij maar liefst 390 'stralen' van staal, die van elkaar gescheiden en bevestigd zijn aan een centraal punt. Samen vormen deze een buitengewoon decoratieve hanglamp met een theatrale uitstraling en persoonlijkheid.
 
De Italiaanse verlichtingsfabrikant Foscarini brengt deze Sun–Light of Love-lamp die een grote decoratieve impact heeft, zonder pompeus of opzichtig te zijn. De lamp heeft een dubbele lichtbron - een precieze, naar beneden gerichte bundel, en indirect, diffuus, naar boven gericht licht - waardoor de ruimte of optimaal wordt verlicht of een gezellige sfeer rond een tafel wordt gecreëerd.

De lamp is leverbaar in twee kleuren: de witte (foto 2) doet denken aan Scandinavië en past bij meer ingetogen, minimalistische interieurs, de gouden (foto 1) geeft de lamp een meer luxueuze uitstraling.

De vertegenwoordiger van Foscarini is FK Projecten, iedere maandag van 10-17 uur te vinden in het ETC Design Center Europe in Culemborg.



Links

www.etcdesigncenter.nl
www.fkprojecten.nl
www.foscarini.com
www.foscarini.it
www.tordboontje.com

Tags

Nieuws, Interieur, inrichting, wonen, woon, woning, residentieel, project, verlichting, hanglamp, vloerlamp, verlichting, lamp, licht, led, dim, design, ontwerp, armatuur, diffuser, kap, lampenkap, #fkprojecten, #foscarini, #tordboontje, #etcdesigncenter, #etcexpo

Gerelateerd nieuws
Tegels kiezen met karakter en sfeer
[Sponsored artikel] - Tegels zijn als vloerbedekking een essentieel onderdeel van je interieur. Wil je dat je huis een karakteristieke uitstraling krijgt? Dan is het kiezen van de juiste tegels cruciaal. Maar waar begin je?
lees verder
Elys presenteert lichtnieuws
Elys, het verlichtingsmerk van Internova, komt dit najaar met verschillende nieuwigheden. Tijdens A&W Rotterdam presenteert het merk zijn nieuwste producten, en in september verschijnt ook de catalogus voor 2027.
lees verder
Tweedehandsplatform Ikea breder
Interieurketenbedrijf Ikea brengt haar tweedehandsplatform - na Spanje, Noorwegen, België en Luxemburg - nu ook naar Engeland. Voor een uitrol in Nederland is nog geen datum gepland.
lees verder
Focus op regeneratieve architectuur
Architect@Work Rotterdam legt focus op regeneratieve architectuur. Het evenement vindt plaats in september in Rotterdam Ahoy.
lees verder
Design Post Keulen krijgt dubbelrol
Design Post Köln maakt in 2026 deel uit van zowel Orgatec als Idd Cologne. De designlocatie wordt een extra presentatielocatie voor Orgatec en vormt het centrale vertrekpunt van het stedelijke concept van Idd Cologne.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden