Blokker verkoopt Casa

Maandag 05 april 2021

De familie Blokker verkoopt de van oorsprong Belgische interieurketen Casa aan de Nederlandse investeerder Globitas en het management.
Blokker verkoopt Casa

De familie Blokker heeft de woonformule verkocht. De verkoop heeft geen gevolgen voor de ruim 3.200 medewerkers. Financiële details worden niet gegeven.

 

Het in 1975 opgerichte Casa maakte van 1988 tot 2016 onderdeel uit van de Blokker Holding. Daarna kwam het in handen van de familie Blokker. 'We wensen het management en de medewerkers uitdrukkelijk te bedanken voor hun tomeloze inzet van de afgelopen jaren, met specifiek de uitdagingen van het afgelopen coronajaar. Na ruim dertig jaar is het tijd voor een nieuwe wind en gunnen we hen bijzonder veel succes met de nieuwe aandeelhouder.'

 

Vorig jaar werd er door de familie nog 70 miljoen in de keten gestopt. Het afgelopen boekjaar was er 'ondanks alle uitdagingen' wel weer sprake van een positief bedrijfsresultaat, staat in de verklaring.

Casa is sinds 2018 actief in Nederland, waar de keten 36 winkels heeft, de eerste werd in 2018 in Utrecht geopend. Het gaat voor een groot deel om omgebouwde winkels van Xenos, een keten die ook in handen is van de familie Blokker. Aanvankelijk was het de bedoeling dat 110 van de toen nog 170 Xenos-filialen zouden worden omgebouwd, maar dat ging niet door. In totaal heeft Casa ruim 500 winkels in acht landen, waaronder 70 in Belgie en 35 in Nederland.

 

Een woordvoerster laat weten dat het winkelen op afspraak in Nederland naar tevredenheid verloopt. 'We zijn verheugd dat de Nederlandse klant - ondanks de verplichting tot het maken van een afspraak - zijn weg naar de Casa-winkels meer en meer blijft vinden. De omzetevolutie in Nederland ontwikkelt zich bijzonder goed! We zijn dan ook uitermate blij met de inzet van onze Nederlandse collega's.'

Casa zegt ervan overtuigd te zijn dat het bedrijf door de overname 'de huidige groei van onze omnichannel-strategie' (shops/e-com/b2b, etc.) kan doorzetten.

 

P.S. 06-04-2021 volgens Twinkle is interieurketen Casa verkocht aan de Amsterdamse investeerder Globitas en het management. Investeerder Globitas nam in 2018 nog het failliete postorderbedrijf Bakker.com over, blies het nieuw leven in en verkocht het na een halfjaar weer door. Casa kampt al jaren met financiële problemen, tot en met 2019 leed het bedrijf vijf jaar op rij verlies.



Links

www.casashops.com

Tags

Nieuws, interieur, wonen, huishoud, woonwinkel, detailhandel, formule, franchise, winkelformule, inkoop, overname, familieblokker, acquisitie, globitas management, webshop, retail, winkel, detailhandel, keten, #blokker, #casa, #globitas

Gerelateerd nieuws
Materiaal belangrijk bij interieur
[Sponsored artikel] - Het inrichten van een woning draait om veel meer dan het uitkiezen van een mooie kleur voor op de muur of een nieuwe zetel. De focus verschuift naar de materialen waarmee een ruimte wordt opgebouwd.
lees verder
Opening winkel Jysk
Jysk breidt verder uit in Nederland met de opening van een nieuwe winkel in Barneveld. Tegelijkertijd is de winkel in Gouda verhuisd naar een nieuwe, centrale locatie.
lees verder
 
Glue zet zevende editie neer
lees verder
Nieuwe armaturen bij Internova
Internova breidt het assortiment uit met twee nieuwe armaturen. De Alba Wallwasher richt zich op gelijkmatige wandverlichting, terwijl de vernieuwde Diablo HE inzet op een hogere efficiëntie.
lees verder
Jazz breidt zitcollectie uit
Turri presenteert de nieuwe gestoffeerde collectie Jazz, ontworpen door Giuseppe Viganò. De serie bestaat uit een twee- en driezitsbank en was eerder dit jaar als preview te zien tijdens de Meubelbeurs in Milaan.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden