Biologisch afbreekbare bureaustoel

Zaterdag 17 augustus 2024

Het Duitse bedrijf Köhl brengt duurzaamheid naar eigen zeggen naar een hoger niveau met Köhl Klean, een biologisch afbreekbare bureaustoel met een schaal van PET-vilt.
Biologisch afbreekbare bureaustoel

Consequent duurzaam handelen en voldoen aan de hoogste eisen op het gebied van design en zitcomfort - dat was volgens het bedrijf het doel achter de ontwikkeling van de Köhl Klean. Het centrale element van de stoel is de PET-vilt zitschaal. Het gebruikte Primaloft Bio polyester wordt voor de allereerste keer toegepast in vergaderstoelen. Primaloft Bio is een revolutionair polyester waarvan de vezels worden omgezet in biomassa zonder dat er andere milieubelastende stoffen ontstaan. Dankzij een nieuw vezelbehandelingsproces worden de onvermijdelijke vezelresten die tijdens het productie- en recyclingproces ontstaan, afgebroken door micro-organismen en vervuilen ze het milieu dus niet langer met schadelijke microplastics.

 

Dit maakt PrimaLoft Bio anders dan conventionele PET-vezels en zet een nieuwe standaard op het gebied van duurzaamheid. Primaloft Bio van Köhl wordt al succesvol gebruikt in de textielindustrie, bijvoorbeeld als zacht isolatiemateriaal voor verfijnde outdoorjassen, en wordt voor het eerst als geperste vaste stof gebruikt en viert door de Klean zijn wereldpremière.

 

Net als conventionele polyestervezels kan Primaloft Bio ook in een standaard PET-recyclingproces worden ingevoerd en is daarom volledig recyclebaar. De ecologische constructie van de vergaderstoel zonder lijm zorgt voor maximale recycleerbaarheid van de overige materialen zoals bekledingsmaterialen, frames, schroeven en de multiplex zitting, waarbij een keuze gemaakt kan worden van 100% gerecyclede materialen.

 

Bezoekers kunnen de bureaustoel zelf zien tijdens Orgatec 2024 in Keulen. De beurs wordt van 22-25 oktober 2024 gehouden in de Koelnmesse in Keulen. Klik voor toegangstickets.



Links

www.koehl.com
www.koelnmesse.be
www.koelnmesse.de
www.koelnmesse.nl
www.orgatec.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, kantoor, project, stoel, bureau, meubelen, plastic, recyclebaar,Nieuws, interieur, wonen, woon, woning, residentieel, project, huisshow, meubel, bank, tafel verlichting, licht, design, stoel, fauteuil, bank, kantoormeubel, kantoorinrichting, bedrijfskantoor, werkruimte, kantooromgeving, werkvloer, hotel, kantoor, kantoorfaciliteit, home office, homeoffice, werkplek, werkomgeving,hospitality, bureau, stoel, werk, akoestiek, akoestisch, show, event, evenement, beurs, #orgatec, #koelnmesse, #orgatec2024

Gerelateerd nieuws
Bestellen bij Fonq onmogelijk
Bij de webshops van Fonq en Naduvi kunnen klanten momenteel geen bestellingen plaatsen. Op beide sites verschijnt een melding dat er tijdelijk geen betalingen worden geaccepteerd. Dat melden verschillende retailmedia nadat de holding achter de platforms uitstel van betaling heeft aangevraagd.
lees verder
Nieuwe directie Leolux
Leolux Furniture Group heeft een nieuw directieteam. Vanaf 16 maart staat het bedrijf onder leiding van Mathijs van der Zwaluw en Margriet van Zijl. De Venlose meubelfabriek kiest dus voor een complementaire leiding.
lees verder
Fonq vraagt uitstel van betaling
De Fonq Group, de holding achter de woonmerken Fonq en Naduvi, heeft bij de rechtbank uitstel van betaling aangevraagd.
lees verder
 
JD betreedt NL markt met Joybuy
lees verder
Corte: heldere zitgeometrie
Punt Mobles presenteert met Corte een nieuwe zitcollectie, ontworpen door Víctor Carrasco Office. Gebaseerd op een balans tussen structuur, ergonomie en vorm met een sobere vormentaal bedoeld voor zowel residentiele als contractinterieurs.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden