De collectie werd onlangs wereldwijd gelanceerd en bestaat uit de sculpturale hanglamp Morchella en de spiegelserie Tremella. Beide ontwerpen zijn vervaardigd uit MBC, een materiaal op basis van Mycelium dat volledig recyclebaar is.
Morchella is een hanglamp met een organische vormentaal die is geïnspireerd op natuurlijke groeiprocessen. De lamp is verkrijgbaar in een natuurlijk gepatineerde uitvoering en een ivoorkleurige variant met een minerale afwerking. Naast zijn uitgesproken vormgeving zorgt het ontwerp voor warm, diffuus licht dat bedoeld is als sfeerverlichting.
De Tremella-collectie bestaat uit drie spiegels in verschillende formaten. De spiegels combineren een gepolijst roestvaststalen spiegelvlak met sculpturale randen van myceliumcomposiet. Volgens de makers laat de collectie zien dat duurzame materialen en hoogwaardige vormgeving elkaar kunnen versterken. De spiegels worden vanaf het najaar van 2026 leverbaar.
Ontwerper Vito Boox uit Amsterdam werkt op het snijvlak van digitale productietechnieken en traditioneel vakmanschap. Hij gebruikt onder meer 3D-modellering en computational design om vormen te ontwikkelen die zijn geïnspireerd op natuurlijke processen zoals groei, erosie en verval. De samenwerking met Aifunghi resulteert in objecten waarin biobased materialen, digitale ontwerpmethoden en ambacht samenkomen.
Links
www.aifunghi.com
Tags
Nieuws, interieur, inrichting, wonen, project, verlichting, lamp, verlichtingsartikel, lichtelement, designverlichting, designlamp, hanglamp, duurzaam, Vito Boox, Aifunghi, verlichting, spiegels, biobased materialen