Beveiliging op ladekasten

Donderdag 05 oktober 2023

Ikea deelt de uitvinding voor een beveiligingsfunctie in ladekasten met de markt, die moet zorgen voor een veiliger leven thuis
Beveiliging op ladekasten
Beveiliging op ladekasten Beveiliging op ladekasten

Ikea deelt het octrooi op hun ‘Anchor and Unlock’-systeem met de markt. Dit betekent dat andere bedrijven het systeem vanaf nu kunnen gebruiken voor eigen doeleinden, om wereldwijd de veiligheid in en om het huis te verbeteren.

 

De innovatie zorgt ervoor dat een ladekast aan een wand moet worden bevestigd om meerdere lades tegelijk te kunnen openen (foto 3). Als de kast niet wordt vastgemaakt, kan er slechts één lade tegelijk open (foto 2). Dit stimuleert consumenten om hun kast te bevestigen aan de wand en verlaagt het risico op het kantelen van de kast.

 

Door deze kennis nu te delen wil Ikea andere partijen op de markt aanmoedigen om hetzelfde veiligheidssysteem te gebruiken voor ladekasten. De eerste Ikea producten met het ‘Anchor and Unlock’-systeem zijn de Vihals ladekasten, die sinds deze zomer verkrijgbaar zijn.

 

Productveiligheid heeft bij Ikea de allerhoogste prioriteit. Het woonwarenhuis raadt klanten met klem aan om ladekasten altijd aan een wand te bevestigen om het risico op kantelen te verlagen. Omdat dit niet altijd gebeurt, bedacht Ikea het ‘Anchor and Unlock’-systeem. Een kast met dit systeem valt minder snel om omdat er slechts één lade tegelijk geopend kan worden, tenzij de ladekast wordt bevestigd aan de wand.

 

Voor meer informatie over het ‘Anchor and Unlock’-octrooi, klik hier.



Links

www.ikea.com
www.ikea.nl

Tags

nieuws, interieur, ladekast, meubel, wandkast, monteren, installatie, veiligheid, stop, leveranciers, producenten, markt, meubelmarkt, patent, innovatie, introductie, vihals #ikea, #ikeagroup, #anchorandunlock

Gerelateerd nieuws
Regendouche kiezen
[Sponsored artikel] - Een regendouche kiezen die past bij jouw badkamer en ritme? Een regendouche is meer dan een luxe douchekop en vaak het eerste waar je oog op valt in een moderne badkamer.
lees verder
Maxima bezoekt meubelmaker Vepa
Koningin Máxima bracht op 1 april een werkbezoek aan Vepa in Hoogeveen. Het bezoek vond plaats binnen het programma van Circulair Groningen Drenthe, waarin bedrijven werken aan een circulaire economie.
lees verder
HMC studenten presenteren in Milaan
Net afgestudeerde ontwerpers van Hout- en Meubileringscollege presenteren hun meesterwerken op de Salone del Mobile in Milaan.
lees verder
 
Deens label Formarkivet naar Milaan
lees verder
Nieuwe ceo Whoppah
Evelien Bunnik-Remmelts volgt haar man Thomas op als ceo van Whoppah, waardoor de laatste zich op andere projecten kan richten voor het bedrijf.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden