Beperkte volumegroei retail 2025

Maandag 02 februari 2026

In 2025 heeft de Nederlandse detailhandel 3,6% meer omzet geboekt dan een jaar eerder. Het verkoopvolume was 1,6% hoger dan in 2024. De omzet van de non-foodwinkels groeide in 2025 met 3,6%.
Beperkte volumegroei retail 2025
Beperkte volumegroei retail 2025 Beperkte volumegroei retail 2025 Beperkte volumegroei retail 2025

De detailhandel heeft in december 3,0% meer omgezet dan in december 2024, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 1,5% hoger. De omzet van de non-foodsector (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide met 1,9% en de omzet van de foodsector (winkels in voedings- en genotmiddelen) met 5,0%. Online is ruim 4% meer omgezet dan een jaar eerder. Met het decembercijfer is ook het cijfer voor hele jaar bekend. In 2025 heeft de detailhandel 3,6% meer omgezet dan in 2024.

 

De omzetcijfers zijn gecorrigeerd voor de samenstelling van kalenderdagen in december. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 4,5% hoger dan in december 2024.

 

Omzet non-food bijna 2% hoger

De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide in december 2025 met 1,9%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 1,4% hoger dan een jaar eerder.

Winkels in recreatieartikelen en drogisterijen hebben in december 2025 ruim 2% meer omgezet dan in dezelfde periode een jaar eerder. Ook de omzet van kledingwinkels en winkels in consumentenelektronica lag hoger dan in december 2024. De omzet van winkels in doe-het-zelfartikelen (inclusief keukens en vloeren) was iets lager (-0,3%). Ook de omzet van winkels in meubels en woninginrichting en winkels in schoenen en lederwaren kromp, respectievelijk met 0,7% en 1,3%.

 

Omzet food-branche groeit met 5%

Winkels in voedings- en genotmiddelen hebben in december 5,0% meer omgezet dan in december 2024. Het verkoopvolume was 1,9% hoger dan een jaar eerder. De omzet van supermarkten groeide met ruim 6%, terwijl de omzet van speciaalzaken daalde met 1,1%.

Onlineomzet ruim 4% hoger

In december 2025 was de onlineomzet 4,3% hoger dan in december 2024. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 5,4% meer omgezet dan in dezelfde maand een jaar eerder. De onlineomzet van winkels, waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multichannelers), was 2,6% hoger.

 

De onlineomzet van winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen was bijna 10% hoger dan in december 2024. Ook winkels in overige non-foodartikelen en winkels in consumentenelektronica hebben meer omgezet. De omzet van winkels in kleding- en modeartikelen lag in december 2,0% lager dan in dezelfde maand een jaar eerder.

 

Detailhandel 3,6% meer omgezet in 2025

In 2025 heeft de detailhandel, voor kalenderdagen gecorrigeerd, 3,6% meer omzet geboekt dan een jaar eerder. Het verkoopvolume was 1,6% hoger dan in 2024. De omzet van de non-foodwinkels groeide in 2025 met 3,6%, de omzet van foodwinkels groeide met 3,4%.

Online is 5,2% meer omgezet dan in 2024. De omzet van webwinkels was 7,4% hoger. De online omzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is, was 1,95 hoger.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, meubelen, keukenwinkels, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, volume, omzet, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, november, DIYwinkels, vloeren, vertrouwen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Doek valt voor Hollandsch Slapen
Het doek is gevallen voor de speciaalbeurs op het gebied van slapen, Hollandsch Slapen. De overgebleven spelers verplaatsen hun podium naar Nieuwegein, waar in het najaar oude tijden zullen herleven met tenten voor de deur!
lees verder
 
Kettal stapt in Driade
lees verder
 
De moderne Agora
lees verder
Nieuwe zitcollecties Segis
De Italiaanse meubelfabrikant Segis breidt zijn collectie uit met meerdere zitoplossingen voor uiteenlopende omgevingen. De nieuwe en doorontwikkelde series richten zich op werkplekken, wooninterieurs en hospitality, met aandacht voor comfort, variatie en materiaalgebruik.
lees verder
Olympisch Glas Italia
Tijdens de XXV Olympische Winterspelen Milano Cortina 2026 is Glas Italia opnieuw betrokken bij het project Casa Italia. Het merk levert meubelontwerpen voor de locaties in Milaan en Cortina d’Ampezzo, waar sport, cultuur en design samenkomen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden