Belgium is Design terug in Milaan

Maandag 11 april 2022

Belgium is Design promoot Belgisch designtalent op internationaal vlak. In dit opzicht is de Internationale meubelbeurs van Milaan, die dit jaar haar 60ste verjaardag viert, het belangrijkste evenement voor Belgium is Design.
Belgium is Design terug in Milaan

Het was in Milaan dat in 2011 het eerste initiatief van Belgium is Design gelanceerd werd. Na twee verstoorde edities zal de Design Week dit jaar plaatsvinden van 6 tot 12 juni. Belgium is Design vertegenwoordigt er de Belgische designscene met drie projecten: een collectieve stand op Salonesatellite, een samenwerking van Lionel Jadot en Baranzate Ateliers (een ambitieuze replica van Zaventem Ateliers) en de Belgian Design Map, die net als de vorige jaren de verschillende Belgische deelnemers aan de Design Week bundelt.

 

Salonesatellite is een springplank voor ontwerpers na hun studies bij aanvang van hun professionele carrière. De Satellite vindt plaats in het hart van de interieurbeurs Salone del Mobile en is voorbehouden aan opkomend designtalent jonger dan 35 jaar.

 

Dit jaar brengt Belgium is Design dertien studio's samen die wetenschap, technologie en kunst verbinden, evenals industriële processen en ambachten. Via assemblagemethoden blazen ze natuurlijke materialen een nieuw leven in, zowel voor stedelijke als nomadische ruimtes. Deze 'Nieuwe Belgen' brengen hun visie op een duurzamere toekomst voor design, aansluitend aan het officiële thema van de Salonesatellite 'Designing for our future selves/Progettare per i nostri domani'.



Links

www.salonemilano.it

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, slapen, slaap, slaapkamer, beurs, show, event, evenement, showroom, toonzaal, tentoonstelling, huisshow, vakbeurs, vakevenement, vakevent, woonevent, woonbeurs, meubel, tafel, zitmeubel, kast, bijzettafel, salontafel, eetkamer, trend, trends, milaan, woontrends, interieurtrends, #salonedelmobile, #salonesatellite, #belgiumisdesign

Gerelateerd nieuws
Nieuwe commisaris EK retail
Ondernemer Paul Berden van de bekende winkelketen Berden uit Venlo-Blerick treedt toe tot Raad van Commissarissen van EK Retail.
lees verder
Einde Nolte Germersheim
Het doek valt voor Nolte Möbel. Het bekende Duitse familiebedrijf sluit in juli 2025 definitief de deuren. De zoektocht naar een overnamekandidaat is mislukt, waardoor ook de laatste 230 werknemers hun baan verliezen.
lees verder
Ruim 3% groei detailhandel
De Nederlandse detailhandel heeft ruim 3% meer omgezet in maart, zo meldt het CBS. Meubels en woninginrichting daalden in omzet.
lees verder
 
Nieuwe directeur Kees Smit
lees verder
Casa failliet
Woonwinkelketen Casa is dinsdag officieel failliet verklaard. De Nederlandse winkels zijn woensdagochtend niet meer opengegaan. Een dramatische wending, maar geen onverwachte, sinds het faillissement van het Belgische moederbedrijf in maart.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden