Belgische meubelindustrie plust

Donderdag 10 november 2016

Fedustria, de federatie van de textiel-, hout- en meubelindustrie, heeft bekend gemaakt dat de Belgische meubelindustrie in het eerste semester is gestegen.
Belgische meubelindustrie plust

De omzet van de Belgische meubelindustrie bedroeg € 1.261,7 miljoen in het eerste semester van 2016, een stijging van 3,2%. In 2015 was nog sprake van een stabilisering.

Of deze groei in de komende maanden aanhoudt is de vraag. De bezettingsgraad van de productiecapaciteit en het investeringsniveau zijn weliswaar goed, maar de Brexit zorgt voor ongerustheid en het consumentenvertrouwen en het aantal orders in de meubelhandel dalen.
 
Tijdens het eerste semester van 2016 investeerde de Belgische meubelindustrie € 44,7 miljoen (+8,1%). De bezettingsgraad van de productiecapaciteit is al tien kwartalen op rij boven 75% en vijf opeenvolgende kwartalen boven de 80%. De laatste twee kwartalen is er wel een lichte daling. Een forse daling van het orderniveau in de meubelhandel speelt hier wellicht een rol.
 
In de Belgische meubelindustrie werkten in 2015, net als in 2014, 11.150 personen verdeeld over 844 bedrijven.
 
De ontvangen bestellingen in de Belgische meubelhandel daalden tijdens de eerste acht maanden van 2016 gecumuleerd met 2,1 %. De Belgische meubelexport noteerde een plus van 1,8% in de eerste zes maanden van 2016 (de uitvoer steeg in geheel 2015 met 5,5%). Binnen de EU stijgt de export met 3,7 %, met een lichte toename naar Frankrijk (+1,5 %), Nederland (+3,4 %) en Duitsland (3,7 %), de top-3-exportmarkten.

 



Links

www.fedustria.be

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, industrie, fabrikant, meubelindustrie, meubelfabrikant, omzet, slaap, slapen, slaapkamer, matras, bed, bodem, ledikant, slaapsysteem, onderzoek, enquête.

Gerelateerd nieuws
 
Vij5 viert 20 jaar in Den Bosch
lees verder
Nieuwe namen voor Brussel
Meubelbeurs Brussel krijgt van 8 tot en met 11 november verschillende nieuwe namen en collecties op de beursvloer. Onder meer Theuns, Novomera, AJ Living en Pilloking laten zien waarmee zij het nieuwe meubelseizoen ingaan.
lees verder
 
Waardevol ontmoetingsplatform
lees verder
Zuiver laat meubels meebewegen
Zuiver introduceert een nieuwe collectie binnen de campagne ‘Made for Every Moment’. Nieuwe uitvoeringen van bekende stoelen, een lampencollectie en een booglamp sluiten aan bij het idee dat meubels door de jaren heen van plek en functie kunnen veranderen.
lees verder
Faillissement Depot Design
Depot Design, een bekende naam in de Belgische design- en meubelretail en gevestigd in het Brusselse Tour & Taxis, is recentelijk failliet verklaard.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden