Belgische meubelindustrie groeit

Woensdag 10 november 2021

De Belgische meubelsector voelde de impact van de coronapandemie in het eerste half jaar van 2020 met volle kracht. De sluiting van meubel- en slaapspeciaalzaken en de lockdown in binnen- en buitenland zorgden voor een forse omzetdaling die daarna deels werd goedgemaakt.
Belgische meubelindustrie groeit

Na de eerste lockdown leidden de reis- en andere beperkingen volgens Fedustria voor een echte renovatiegolf. De vraag naar meubels steeg toen sterker dan verwacht. Naar het einde van 2020 toe kon de omzet het niveau van 2019 bijna evenaren. Ook in de eerste helft van 2021 bleef de vraag op een hoog niveau, al voelden fabrikanten dan wel al de keerzijde van de medaille: een forse stijging van grondstof- en materiaalprijzen door een onevenwicht in vraag en aanbod en transportperikelen. De omzet bedroeg toen € 1.179 miljoen, +25,6% in vergelijking met eerste semester 2020 (coronalockdown) en +12,1% t.o.v. eerste semester 2019. De totale omzet daalde in 2020 met 1,2%.

 

Sinds de zomer van 2021, waarin weer gereisd kon worden, nam de vraag enigszins af. Het is volgens Fedustria niet duidelijk hoe de markt zich de komende weken en maanden zal ontwikkelen. Dit heeft te maken met de coronapandemie, maar ook de inflatie en prijsstijgingen spelen hierbij een rol.



Links

www.fedustria.be

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, slapen, woning, stof, bekleding, textiel, meubel, hout, stof, fedustria, omzet, cijfers, #fedustria, #corona, #covid19

Gerelateerd nieuws
Retail onder druk kabinetsbeleid
Het Nederlandse kabinet vergroot druk op de retail met de nieuwe miljoenennota, zo stellen een aantal brancheverenigingen (waaronder Inretail) in een verklaring.
lees verder
Nieuwe namen voor Brussel
Meubelbeurs Brussel krijgt van 8 tot en met 11 november verschillende nieuwe namen en collecties op de beursvloer. Onder meer Theuns, Novomera, AJ Living en Pilloking laten zien waarmee zij het nieuwe meubelseizoen ingaan.
lees verder
 
Waardevol ontmoetingsplatform
lees verder
Zuiver laat meubels meebewegen
Zuiver introduceert een nieuwe collectie binnen de campagne ‘Made for Every Moment’. Nieuwe uitvoeringen van bekende stoelen, een lampencollectie en een booglamp sluiten aan bij het idee dat meubels door de jaren heen van plek en functie kunnen veranderen.
lees verder
 
BNI aan boord bij River Event
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden