Belgisch design naar VS

Maandag 13 oktober 2025

Belgisch design breidt uit naar Californië: Fedustria en TBS Gallery sluiten partnerschap voor de promotie van uitmuntend design.
Belgisch design naar VS

Fedustria, de federatie van de Belgische meubel-, hout-, textiel- en designindustrieën, heeft een Memorandum of Understanding (MoU) ondertekend met de TBS Design Gallery in San Francisco. Dit strategisch partnerschap heeft als doel de aanwezigheid en zichtbaarheid van Belgisch design in Californië te versterken en duurzame trans-Atlantische samenwerking binnen de designwereld te bevorderen.

 

Vanaf 2026 lanceren Fedustria en haar lidbedrijven, in samenwerking met de TBS Design Gallery, de Belgian Design Days in California. Dit evenement nodigt architecten, ontwerpers en klanten uit om de creativiteit, het vakmanschap en de innovatie van Belgisch design van dichtbij te ervaren in de showroom van de TBS Gallery.

 

Naast San Francisco heeft Fedustria ook nieuwe nieuwe plannen in Los Angeles, met de steun van Flanders Investment & Trade (FIT) en de Belgische diplomatieke vertegenwoordiging. Zo wordt er gewerkt aan een pop-up-presentatie die opnieuw Belgisch designtalent in de kijker zal zetten.

 

Daarnaast lopen gesprekken om een Belgisch paviljoen te organiseren op de Westedge Design Fair, een Amerikaans designevenement. Dit zal Belgische bedrijven de kans geven om internationale kopers, pers en de bredere creatieve gemeenschap te ontmoeten.

 

'Deze samenwerking onderstreept onze ambitie om de excellentie van Belgisch design internationaal te promoten en sterke bruggen te bouwen met de creatieve gemeenschap in de Verenigde Staten,' zegt Karla Basselier (foto, rechts), ceo van Fedustria.

 

Met dit MoU bevestigen beide organisaties hun wederzijdse engagement voor zichtbaarheid, samenwerking en duurzame internationale partnerschappen — waarmee ze de culturele en commerciële banden tussen België en de Verenigde Staten verder versterken.



Links

www.fedustria.be

Tags

nieuws, interieur, partnerschap, paviljoen, belgie, plannen, showroom, beurs, ontwerp, vertegenwoordiging, creatief, gemeenschap, verenigdestaten, vakmanschap, innovatie, designtalent, partnerschap, #fedustria, #fit, #westedgedesignfair

Gerelateerd nieuws
Consumptie huishoudens stijgt door
Nederlandse Huishoudens hebben in september 0,8% meer geconsumeerd dan in dezelfde maand vorig jaar. Dit betekent dat de consumptie voor de 15e maand op rij.



lees verder
 
Sofasysteem Ellipse
lees verder
Ondernemers verwachten meer te investeren
Nederlandse ondernemers verwachten meer investeringen te doen in 2026. De winstgevendheid is in het laatste kwartaal gedaald.
lees verder
 
Klassieker met nieuwe zachtheid
lees verder
Parketambacht in de schijnwerpers
Er is veel aandacht voor het parketvak op de lopende beurs HoutPro+ 2025 in 's-Hertogenbosch, onder andere door het Parket Ambacht Plein.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden