Belastingclaim voor Mohawk

Dinsdag 11 maart 2025

Het Amerikaanse Mohawk, eigenaar van onder andere Unilin vloeren, heeft een claim ontvangen van maar liefst € 1 miljard van de Belgische belastingdienst.
Belastingclaim voor Mohawk

Het Amerikaanse beursgenoteerde vloerenbedrijf Mohawk ­Industries ligt in de clinch met de Belgische fiscus over leningen van een Belgische dochtervennootschap. De Belgische belastingdienst eist een miljard euro, zo meld dagblad De Tijd.

 

Mohawk, bekend door de ­miljardenovername van het West-Vlaamse Unilin, meldt dat de belastingdienst een ­probleem heeft met de onderlinge leningen bij de Belgische dochter IVC. De fiscus is het niet eens met de aftrek van rentes en dividenden. Dat leidde tot extra aanslagen voor de boekjaren van 2017 tot en met 2021, die dus oplopen tot een miljard euro. In dat bedrag zijn boetes inbegrepen, maar nog geen rente vanwege te late betalingen.

 

Het Amerikaanse bedrijf betwist de claims. Het stelt van mening te zijn dat zijn fiscale positie correct is en geeft aan die positie te verdedigen. Volgens De Tijd is deze claim veruit het grootste dossier in de strijd die de Administratie Grote Ondernemingen van de federale overheidsdienst Financiën voert tegen multi­nationals die de winsten van hun Belgische filialen niet correct hebben aan­gegeven.



Links

www.mohawkgroup.com
www.unilin.com
www.ivcgroup.com

Tags

nieuws, interieur, belasting, fiscus, claim, nabetaling, leningen, rente, overname, boetes, betalingen, overheidsdienst, federaal, winst, multinational, amerikaans, europees, dochter, vennootschap, #mohawk, #mohawkgroup, #unilin, #ivc

Gerelateerd nieuws
 
Waardevol ontmoetingsplatform
lees verder
Pvc-vrije klikvloer Tytan
Coretec Tytan: dit is volgens de fabrikant de eerste 100% pvc-vrije klikvloer. Deze vloerbedekking werd vorige week in avant-première op Architect@work gepresenteerd.
lees verder
 
BNI aan boord bij River Event
lees verder
Faillissement Depot Design
Depot Design, een bekende naam in de Belgische design- en meubelretail en gevestigd in het Brusselse Tour & Taxis, is recentelijk failliet verklaard.
lees verder
Hogere omzet woonproducten
De consumptie van Nederlandse huishoudens groeit volgend het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) met ruim 1% in juli. De groei duurzame consumptiegoederen (onder andere woonproducten) is meer.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden