Behoorlijke stijging prijs koopwoning

Woensdag 22 januari 2025

Koopwoningen in Nederland zijn in december bijna 11% duurder dan jaar eerder geworden, wel daalden de prijzen licht in december ten opzicht van de maand ervoor.
Behoorlijke stijging prijs koopwoning
Behoorlijke stijging prijs koopwoning Behoorlijke stijging prijs koopwoning

In december 2024 waren de prijzen van bestaande koopwoningen gemiddeld 10,9% hoger dan in december 2023. De prijsstijging is iets kleiner dan in de vier maanden daarvoor. Ten opzichte van november 2024 daalden de prijzen in december met 0,7%. De prijsontwikkelingen in dit bericht zijn gebaseerd op de prijsindex van bestaande particuliere koopwoningen in Nederland van het CBS en het Kadaster.

 

Met het cijfer van december is ook het jaarcijfer bekend. In 2024 lag de prijs voor een bestaande koopwoning gemiddeld 8,7% hoger dan in 2023.

 

Ten opzichte van november is de prijsindex bestaande koopwoningen in december met 0,7% gedaald. De prijzen van bestaande koopwoningen bereikten in juli 2022 een piek. Daarna sloeg de trend om en daalde de prijsindex enige tijd. Sinds juni 2023 is de trend echter weer stijgend. In december 2024 lagen de prijzen gemiddeld 7,6% hoger dan bij de vorige piek in juli 2022.


Meer transacties bestaande koopwoningen in december

Het Kadaster maakte bekend dat het in december 20.921 woningtransacties registreerde. Dat is bijna 7% meer dan een jaar eerder. In 2024 zijn 203.555 woningen verkocht. Dat is bijna 12% meer dan in 2023.

 

In december was de gemiddelde transactieprijs voor een bestaande koopwoning € 455.512. N.B. Voor het bepalen van prijsontwikkelingen van bestaande koopwoningen wordt niet de transactieprijs, maar de prijsindex gebruikt. Bij de berekening van de prijsindex wordt rekening gehouden met kwaliteitsverschillen tussen koopwoningen. In de gemiddelde transactieprijs zit geen kwaliteitscorrectie.

 

Het CBS publiceert ook prijsinformatie naar regio en woningtype.



Links

www.cbs.nl
www.kadaster.nl

Tags

nieuws, interieur, koopwoning, prijs, verkoopprijs, stijging, transactieprijs, transacties, vergunningen, registratie, woningtransacties, prijsindex, prijsontwikkeling, particulier, trend, verkoop, nieuwbouw, bestaand, woning, #cbs, #kadaster

Gerelateerd nieuws
 
Heimtextil ziet huis als rustpunt
lees verder
Nieuw perspectief op de Ambiente
Ambiente 2027 scherpt focus op interieur en contractmarkt met veel activiteiten op de beursvloer.
lees verder
Polspotten kiest nieuwe koers
Polspotten bestaat 40 jaar en grijpt het jubileum aan voor een nieuwe fase. Het Amsterdamse designmerk krijgt een nieuwe ceo, zet sterker in op e-commerce en sluit eind oktober zijn brand store aan de Westerstraat.
lees verder
 
Nieuwe ambassadeurs Incoda
lees verder
Is vast meubilair opstal?
[Sponsored artikel] - Van maatwerkkast tot nieuwe leefkeuken: wanneer wordt interieur onderdeel van het huis? Een mooi interieur bestaat allang niet meer alleen uit losse meubels en accessoires.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden