Artist Textiles: Picasso to Warhol

Vrijdag 06 juni 2014

Het TextielMuseum in Tilburg presenteert vanaf 14 juni met trots ‘Artist Textiles. Picasso to Warhol’: een boeiend overzicht van 20ste eeuwse stofontwerpen van wereldberoemde kunstenaars.
Artist Textiles: Picasso to Warhol
Artist Textiles: Picasso to Warhol Artist Textiles: Picasso to Warhol Artist Textiles: Picasso to Warhol Artist Textiles: Picasso to Warhol Artist Textiles: Picasso to Warhol

De tentoonstelling schetst de geschiedenis van textieldesign, waarbij ontwerpen van kunstenaars uit het fauvisme, kubisme, constructivisme, modernisme, surrealisme en de Pop Art de revue passeren. Er is werk te zien van gerenommeerde kunstenaars als Pablo Picasso, Raoul Dufy, Salvador Dalí, Henri Matisse, Sonia Delaunay, Marc Chagall, Henry Moore, Fernand Léger, Barbara Hepworth, Ben Nicholson, Joan Miró, Andy Warhol en Alexander Calder. Meer dan tweehonderd gedrukte en geweven interieur- en modestoffen, maar ook kledingstukken, uit de periode 1910 tot circa 1975 worden getoond. Artist Textiles laat zien hoe moderne kunst voor iedereen bereikbaar was.

 

 

Wat: Tentoonstelling Artist Textiles. Picasso to Warhol

Waar: TextielMuseum, Goirkestraat 96, Tilburg

Wanneer: 14 juni t/m 14 september 2014

Contact: +31 (0)13 536 74 75

 

 

 

 

 



Links

www.textielmuseum.nl

Tags

textiel, stof, textielontwerp, interieurstof, interieurtextiel

Gerelateerd nieuws
Idd Cologne met designfestival
Idd Cologne gaat een samenwerking aan met het nieuwe Design Season Cologne. Samen met Orgatec moet eind oktober 2026 een gezamenlijke designweek ontstaan die de beurs, de stad en de creatieve sector dichter bij elkaar brengt.
lees verder
Interieurafwerking zit in details
[Sponsored artikel] - Het verschil tussen een amateuristisch en professioneel interieur zit vaak in kleine details die het echt helemaal afmaken en die ervoor zorgen dat de totale beleving stijgt.
lees verder
Flinders gaat verder als Connox
De merknaam Flinders verdwijnt op termijn uit de markt. De Nederlandse online woonwinkel draagt de exploitatie van zijn webshop over aan zusterbedrijf Connox en wordt onderdeel van een Europees merk.
lees verder
Circulair collectief voor kantoren
Negen bedrijven hebben zich verenigd in Captains of the New Industry. Het nieuwe collectief wil opdrachtgevers, architecten en ontwerpers eenvoudiger toegang bieden tot circulaire oplossingen voor kantoorinrichting.
lees verder
Verlangen naar authenticiteit
Carlucci introduceert Crafted by Nature, een collectie interieurtextiel dat het verlangen naar authenticiteit en tactiliteit vertaald heeft in het stofdesign.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden