Artist Textiles: Picasso to Warhol

Vrijdag 06 juni 2014

Het TextielMuseum in Tilburg presenteert vanaf 14 juni met trots ‘Artist Textiles. Picasso to Warhol’: een boeiend overzicht van 20ste eeuwse stofontwerpen van wereldberoemde kunstenaars.
Artist Textiles: Picasso to Warhol
Artist Textiles: Picasso to Warhol Artist Textiles: Picasso to Warhol Artist Textiles: Picasso to Warhol Artist Textiles: Picasso to Warhol Artist Textiles: Picasso to Warhol

De tentoonstelling schetst de geschiedenis van textieldesign, waarbij ontwerpen van kunstenaars uit het fauvisme, kubisme, constructivisme, modernisme, surrealisme en de Pop Art de revue passeren. Er is werk te zien van gerenommeerde kunstenaars als Pablo Picasso, Raoul Dufy, Salvador Dalí, Henri Matisse, Sonia Delaunay, Marc Chagall, Henry Moore, Fernand Léger, Barbara Hepworth, Ben Nicholson, Joan Miró, Andy Warhol en Alexander Calder. Meer dan tweehonderd gedrukte en geweven interieur- en modestoffen, maar ook kledingstukken, uit de periode 1910 tot circa 1975 worden getoond. Artist Textiles laat zien hoe moderne kunst voor iedereen bereikbaar was.

 

 

Wat: Tentoonstelling Artist Textiles. Picasso to Warhol

Waar: TextielMuseum, Goirkestraat 96, Tilburg

Wanneer: 14 juni t/m 14 september 2014

Contact: +31 (0)13 536 74 75

 

 

 

 

 



Links

www.textielmuseum.nl

Tags

textiel, stof, textielontwerp, interieurstof, interieurtextiel

Gerelateerd nieuws
Sterke registratie Texprocess
De beurs Texprocess 2026 heeft nu al sterke registratiecijfers. Op de beurs presenteert de sector zich op belangrijke toekomstige thema's.
lees verder
Belang duurzaamheid voor klant
Steeds meer consumenten vinden duurzaamheid belangrijk bij hun aankoopbeslissing. Dat is een kans voor de hele sector: van retailer tot producent. Reden voor brancheorganisaties Inretail en Modint voor een campagne die feiten over duurzaamheid scheidt van fabels.
lees verder
Lego interieurcollectie
H&M Home en Lego Group slaan de handen ineen voor een verrassende samenwerking: een interieurcollectie speciaal voor kinderkamers. De Lego H&M Home Collection is in de VS en UK al verkrijgbaar.
lees verder
Tips voor inrichten slaapkamer
[Sponsored artikel] - Als je de tijd neemt om je slaapkamer op een stijlvolle en rustgevende manier in te richten, doe je jezelf daar iedere dag een plezier mee. Van het uitkiezen van de juiste meubels tot de perfecte puntjes op de i!
lees verder
Debuut Belliny op Incoda
Tijdens de komende editie van het vakevent Incoda, op 21, 22 en 23 september 2025 in Gorinchem, is Belliny Fabrics een van de nieuwkomers.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden