Aribert Guiking overleden

Woensdag 22 maart 2023

In memoriam: freelance journalist en uitgever Aribert Guiking is vorige week overleden op 68 jarige leeftijd.
Aribert Guiking overleden

Aribert Albert Jan Guiking werd geboren op 10 oktober 1954 in Harderwijk en is vorige week woensdag 15 maart plotseling overleden. Volgens de rouwadvertentie in De Gelderlander gebeurde dat op een zonnige dag, terwijl hij bezig was in de natuur. Volgens zijn broer omdat zijn hart het begaf. Ook zou hij inmiddels in besloten kring begraven zijn.

Na zijn studie pedagogiek aan de academie en universiteit in Nijmegen, studeerde Guiking daar ook culturele antropologie. In 1993 kwam hij terecht bij het vakblad Zonvak (zonwering) van Elsevier, waar hij als (hoofd)redacteur werkte. Daarna maakte hij de stap naar de vakbladen Eisma's Vakpers (schilder) en vervolgens Ons Huis (woning- en projectinrichting). Gedurende z'n carrière was hij ook als freelance journalist (Tekst en Uitleg) actief.

In 2007 werd hij zelf uitgever (YTA) van een vakblad, Yataz. Door tegenvallende omzet stopte dit in 2012. Aribert bleef echter actief als freelancer en publiceerde nieuws op zijn gelijknamige blog. Voor het laatst op 10 maart. Zijn broer maakte op 19 maart hierop zijn overlijden wereldkundig.

Guiking was een bijzondere persoonlijkheid. Hij bagatelliseerde vaak dingen die voor anderen juist belangrijk waren. 'Gebakken lucht' noemde hij dat en dat schreef hij ook. Soms had ie gelijk, maar zeker niet altijd. Hij was ook immer kritisch. En hoewel niet iedereen dat altijd fijn vond, was dat nu eenmaal zijn inborst. Het was altijd oprecht, zijn mening. Zelfs op zichzelf was hij kritisch.

De aanwezigheid van Guiking was nooit onopgemerkt: hij had altijd zijn woordje klaar. Maar dat was kortgeleden dus voor het laatst. Hij laat drie dochters na, Tally, Amber en Yola, die we veel sterke wensen met het verlies. Aribert rust in vrede.



Links

memori.nl/gedenkplaats/aribert-guiking

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, project, banken, fauteuils, stoelen, meubelen, meubelfabrikant, overleden, overlijden, gestorven, sterven, heengaag, heengegaan, deceased, dood, rouw, rouwkaart, rouwadvertentie, annonce, afscheid, personalia, persoonlijkheid, in memoriam, herinnering, begraven, begrafenis, crematie, cremeren, #herinnering, #aribertguiking, #overleden, #inmemoriam, #memoriam

Gerelateerd nieuws
R+T 2027 focust op duurzame gevels
Van modulaire rolluiksystemen tot slimme zonwering: tijdens R+T 2027 staan oplossingen centraal voor energiezuinige en klimaatbestendige gebouwschillen. De vakbeurs vindt plaats van 15 tot en met 19 februari 2027 in Stuttgart.
lees verder
Slecht jaar Duitse textielindustrie
Voor de Duitse Textiel- en matrassenindustrie is 2025 opnieuw een moeilijk jaar geweest, met behoorlijke omzetdalingen.
lees verder
Groei in Europese steden
Jysk wil in drie jaar tijd zo’n 100 nieuwe winkels openen op centrale locaties in grote Europese steden. In Amsterdam komen er nog zeker twee nieuwe winkels bij, boven op de opening van vorige maand.
lees verder
Salone 2026 groeit, discussie ook
Salone del Mobile trok dit jaar 316.342 bezoekers uit 167 landen, met 68 procent internationale vakbezoekers en meer dan 1.900 exposanten. De beurs bevestigde opnieuw haar internationale bereik, ondanks een onrustige markt.
lees verder
 
Weer groeit woninginrichting flink
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden