Amsterdam Light Festival

Donderdag 27 november 2014

Vandaag, donderdag 27 november, start voor de derde keer het Amsterdam Light Festival. Een winters lichtfestijn dat met lichtsculpturen en projecties van hedendaagse (internationale) kunstenaars de binnenstad van Amsterdam ruim vijftig dagen sfeervol verlicht.
Amsterdam Light Festival

Tijdens het festival is een selectie van 33 kunstwerken te zien langs de Water Colors vaarroute en de Illuminade wandelroute. Bijna alle werken zijn speciaal voor het festival ontworpen en het resultaat van de Call for Concepts met als thema ‘a bright city’, dat een ode brengt aan het leven in de metropool, waar cultuur, intellect, ondernemerschap, innovatie en kunst elkaar versterken. 

 

De Water Colors vaarroute neemt je mee langs de Amsterdamse grachten en de Amstel, die verlicht worden door kunstwerken. De route toont grote kleurrijke en monumentale werken met als een van de hoogtepunten Ghost Ship. Dit holografische beeld van een spookschip benadrukt het belang van de Amsterdamse havens tijdens de Gouden Eeuw. De Illuminade wandelroute door de binnenstad vormt dit jaar een platform voor jong talent, experimenteel werk, interactie en mengvormen van kunst en digitale technologie. 

 

De vaarroute Water Colors is van 27 november 2014 t/m 18 januari 2015; de wandelroute Illuminade van 11 december 2014 t/m 4 januari 2015.

 

Het dagelijks wisselende programma van het festival, dat onder andere plaatsvindt in het Muziekgebouw aan ‘t IJ, de Oude Kerk, het Stedelijk Museum en het Art’otel vindt u op de website www.amsterdamlightfestival.com

 



Links

www.amsterdamlightfestival.com

Tags

licht, verlichting, lichtfestival, lichtfestijn, lichtsculptuur, lichtprojectie

Gerelateerd nieuws
 
Aplomb krijgt wandvariant
lees verder
Steigerhouten meubels lenteklaar?
[Sponsored artikel] - De winter is helaas nog niet voorbij. We moeten nog leven met een grijze lucht, koude wind en warme kleding. Toch kan jezelf al op de lente voorbereiden.
lees verder
Wereldwijd ontmoetingspunt
Frankfurt bevestigt haar positie als wereldwijd ontmoetingspunt voor interieur, design en projectinrichting met de beurzen Ambiente, Christmasworld en Creativeworld.
lees verder
Kindveilige trappen
[Sponsored artikel] - Als kleine kinderen net beginnen met lopen, zijn er veel dingen die je in huis moet aanpassen. Zo moet je boven- en onderaan de trap een hekje zetten, de hoeken van tafels afdekken en stopcontacten afschermen.
lees verder
Dôme Deco presenteert Vellum
Dôme Deco introduceert met Vellum zijn DD Premium Collection voor 2026. De nieuwe lijn bestaat uit meubels en accessoires die zijn ontwikkeld met aandacht voor zachtheid, tactiliteit en verfijnde details.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden