Zwitserse meubelbedrijven verenigd

Woensdag 14 januari 2026

Twee ondernemers uit de Zwitserse meubelindustrie brengen hun activiteiten samen onder de naam Willisau Switzerland. Met de bundeling van meerdere merken ontstaat één platform voor productie, ontwerp en marktbenadering.
Zwitserse meubelbedrijven verenigd

Per 6 januari 2026 zijn de bedrijven van Patrick Brunner en Claudio Kasper samengebracht onder het merk Willisau Switzerland AG. Onder deze naam vallen voortaan onder meer Willisau Switzerland, Zumsteg Switzerland (in 2016 overgenomen door Willisau) , Sit Mobilia, Scheffler, Bläuer, Rüttimann en Fubo. De fusie markeert een strategische herpositionering binnen de Zwitserse meubelindustrie.

 

Volgens de initiatiefnemers gaat het nadrukkelijk om meer dan een organisatorische samenvoeging. De keuze voor één merk en één structuur moet leiden tot een duidelijker marktprofiel, zowel in Zwitserland als internationaal. Door processen te consolideren verwachten de bedrijven efficiënter te kunnen opereren, met ruimte voor verdere ontwikkeling op het gebied van duurzaamheid, innovatie en schaalbaarheid.

De gezamenlijke merknaam fungeert als overkoepelend platform voor uiteenlopende meubelcollecties en specialisaties, waarbij traditie en vakmanschap worden gekoppeld aan hedendaagse productie- en ontwerpmethoden. De betrokken merken blijven hun eigen expertise inbrengen, maar worden voortaan vanuit één herkenbare identiteit gepresenteerd.

 

Met de nieuwe structuur richt Willisau Switzerland  zich nadrukkelijk op verdere groei in onder meer de projectmarkt en commercieel vastgoed. Een uniforme merkpresentatie moet daarbij bijdragen aan een sterkere positionering en betere internationale herkenbaarheid. Tegelijkertijd benadrukken de ondernemers het belang van Zwitserland als productieland en vestigingsplaats, met aandacht voor kwaliteit, betrouwbaarheid en langdurige relaties binnen de keten.



Links

willisaugroup.ch

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woning, woon, wonen, project, kantoor, meubel, dressoir, ladekast, stoel, fauteuil, bank, overname, fusie, #willisaugroup

Gerelateerd nieuws
Circulair collectief voor kantoren
Negen bedrijven hebben zich verenigd in Captains of the New Industry. Het nieuwe collectief wil opdrachtgevers, architecten en ontwerpers eenvoudiger toegang bieden tot circulaire oplossingen voor kantoorinrichting.
lees verder
 
Consument in juni 2026 nog erg negatief
lees verder
Zitmeubel elegantie
Meubelfabriek Rolf Benz introduceert de elegante lounge chair Elva, als aanvulling op de bank uit dezelfde serie.
lees verder
Ligbed wint designprijs
Buitenligbed Rams van Paola Lenti is bekroond. Het ontwerp van Víctor Carrasco Office combineert een lichte constructie met materialen die zijn ontwikkeld voor langdurig buitengebruik.
lees verder
Behoud personeelskorting
Diverse brancheorganisaties pleiten bij de Nederlandse regering om de regeling voor personeelskorting niet te schrappen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden