Zwaluwstaart in de schijnwerpers

Woensdag 06 januari 2021

De uit Brabantse Goirle afkomstige webshop Functionals introduceert twee nieuwe meubels, waarbij het accent op de zwaluwstaartverbinding ligt.
Zwaluwstaart in de schijnwerpers
Zwaluwstaart in de schijnwerpers Zwaluwstaart in de schijnwerpers

De Dovetail Bench is volgens Functionals gemaakt van zijdezacht Europees eiken. De strakke lijnen zijn modern, maar er is volgens het bedrijf ook iets tijdloos aan de eenvoud van zijn vorm. Kijk dichterbij en het oude ambacht van zwaluwstaartschrijnwerk is zichtbaar. Het in elkaar grijpen van nok en groef vormt een sterke maar flexibele verbinding tussen losse stukken hout. Bench zet deze verbinding in de schijnwerpers.

 

Ook de Dovetail Cabinet vertrouwt op de zwaluwstaartverbinding die al eeuwen door timmerlieden wordt gebruikt. Terwijl het hout uitzet, samentrekt en buigt met veranderende omgevingsomstandigheden, ondersteunen en versterken de afzonderlijke stukken elkaar. Ook voor deze kast is Europees eiken gebruikt, hij kan tegen een muur staan, of vrijstaand als roomdivider.

 

De webshop van Functionals kwam in 2009 live, het bedrijf wordt geleid door Ad en Simon van Esch, zoons van Henk van Esch. Hij is de oorspronkelijke eigenaar van Van Esch bv. Beide bedrijven zijn op hetzelfde adres gevestigd.




Links

www.functionals.eu
www.van-esch.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woning, woon, wonen, project, kast, tafel, meubelen, stoel, bank, bijzettafel, salontafel, kruk, meubelmaker, meubel, hout, ambacht, #functionals, #vanesch

Gerelateerd nieuws
 
Alize outdoorlijn van Kettal
lees verder
Artifort in Milaan
Artifort presenteert tijdens Salone del Mobile vier nieuwe ontwerpen en twee herintroducties. De collectie wordt vanaf 21 april officieel gelanceerd en is te zien in hal 22, stand B39.
lees verder
 
Leolux toont Olen en Milo
lees verder
Design Meesterwerk
Jori introduceert met Andante een relatief lichte relaxfauteuil die gepositioneerd moet worden als een design meesterwerk, ontworpen door Jean-Pierre Audebert.
lees verder
Interesse in Fonq
De curatoren melden dat er veel interesse is in de woonwebshop Fonq uit Utrecht die eind maart failliet is gegaan. Een doorstart is dus mogelijk.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden