Woonretail november plust

Woensdag 15 januari 2020

De Nederlandse detailhandel heeft in november 2019 2,6% meer omzet geboekt dan in dezelfde maand vorig jaar. De interieurbranche blijft aanhoudend goed.
Woonretail november plust
Woonretail november plust

Non-food kwam totaal op +1,5% (volume +0,7%). Alleen de interieurbranche bleef positief scoren: meubels en woninginrichting (+4,4%) en doe-het-zelfwinkels (inclusief keukens en vloeren, +5,4%).

Consumentenelektronica en witgoed ging onderuit en leverde de winstgroei van oktober met vrijwel dezelfde daling in november (-4,8%) weer in. Ook drogisterijen (-1,7%) en schoen en lederwaren (-3,7%) konden de (kleine) groei van vorig maand niet vast houden. Daling in recreatie-artikelen zette met -5.8% door.

De online groei daalde flink en halveerde ineens! Via pure webshops werd in oktober 7,0% meer verkocht dan een jaar eerder. Vooral de groei van multi-channelers dipte van 18,2% naar 5,9%, totaal kwam uit op 6,5%. Nog altijd boven de groei van de fysieke winkels dus.




Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Xooon opent in Annecy
Het Nederlandse meubelmerk Xooon heeft zijn eerste winkel geopend in de Franse Alpen. De vestiging in Annecy markeert een nieuwe stap in de Europese groei van het merk.
lees verder
Versnelling duurzaamheid
Uit het duurzaamheidsrapport 2024 van het bedrijf blijkt dat Forbo uit Assendelft versneld koers zet naar een circulaire toekomst.
lees verder
Biogebaseerde panelen
Unilin Panels luidt een nieuw tijdperk in met panelen gemaakt van biogebaseerde High Pressure Laminate (HPL).
lees verder
Stijging inflatie april 2025
De Inflatie in Nederland is in april naar 4,1% gestegen, wat hoger dan in maart. De prijzen van onder andere meubelen zijn echter vrijwel niet gestegen.
lees verder
 
Trenddag: elke kamer een woonkamer
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden