Woonretail 2019 groeiwinnaar

Donderdag 13 februari 2020

De Nederlandse detailhandel heeft in 2019 3,4% meer omzet geboekt dan vorig jaar, online bijna 17%. Het volume nam met 2,5% toe. December scoorde +5,1%. De interieurbranche is de grote winnaar in 2019.
Woonretail 2019 groeiwinnaar
Woonretail 2019 groeiwinnaar Woonretail 2019 groeiwinnaar

Non-food kwam in 2019 totaal op +2,9% (volume +2,1%). De interieurbranche zat daar ruim boven: meubels en woninginrichting (+7,2%) en doe-het-zelfwinkels (inclusief keukens en vloeren, +6,7%).

Consumentenelektronica en witgoed kwamen op een kleine plus (+1,1%), net als drogisterijen (+1,4%). Kleding blijf stabiel. Schoenen en lederwaren (-0,8%) en recreatie-artikelen (-0,9%) daalden licht.

De online groei was in 2019 16,6%. Webwinkels deden 14%, multi-channelers waren goed voor ruim 21%.

De omzetstijging van de detailhandel van 3,4% in 2019 was gelijk als in 2018, de op één na hoogste omzetgroei na 2006. In 2017 was de omzetgroei 4,2%. De omzet van de detailhandel bereikte een dieptepunt in 2013. Daarna is de omzet gestaag gegroeid.


In 2019 lag de omzet van de detailhandel 8,7% hoger dan voor de crisis. De omzet van de non-foodwinkels was echter nog wel 10% lager dan in 2008. De omzet van winkels in voedings- en genotmiddelen lag 20% hoger.




Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
 
Afscheid bij Rinos
lees verder
Imm cologne lanceert india
Koelnmesse, organisator van onder meer Imm cologne, lanceert een nieuw internationaal B2B-event: Imm india. In samenwerking met Indiase brancheorganisaties organiseert de beursgigant op 11–14 maart 2026 een interieurvakbeurs in het India International Convention and Expo Centre in New Delhi.
lees verder
Studenten op DDW
Zes creatieve vakscholen bundelen de krachten voor een gezamenlijke presentatie van studenten op de Dutch Design Week in oktober.
lees verder
 
Tijsen blijft creatief actief
lees verder
Take Teak nieuw in De Woonindustrie
Tijdens de komende Najaarsvakdagen wordt Take Teak geïntroduceerd als nieuw merk in De Woonindustrie. Vanaf 1 september is Take Teak permanent te vinden op de begane grond in De Woonindustrie in Nieuwegein.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden