Woonbranche blijft plussen

Vrijdag 16 januari 2015

De Nederlandse woninginrichtingsbranche blijft in november de weg omhoog volgen. Voor de vijfde maand op rij hebben winkels in woninginrichtingsartikelen meer verkocht dan in dezelfde maand een jaar eerder. Aldus de gegevens van het CBS vandaag.
Woonbranche blijft plussen

Non-foodwinkels haalden in november een vergelijkbare omzet als een jaar geleden (+0,1%). De prijzen daalden met ongeveer 1 procent, maar dit werd gecompenseerd door een even sterke groei van het volume.

 

Het beeld van de onderliggende non-foodbranches loopt uiteen. Winkels in bovenkleding (-0,7%), textielsupermarkten (-5,9%) en winkels in huishoudelijke artikelen (-7,4%) bleven in de min. Ook doe-het-zelfzaken (-0,3%) verloren, na een paar positieve maanden, in november iets aan omzet. In drogisterijen (+0,2%) en winkels in consumentenelektronica (+0,2%) gaf de klant nog wel meer geld uit dan een jaar eerder, maar de groei was behoorlijk kleiner dan in oktober. De winkels in woninginrichtingsartikelen noteerden opnieuw een duidelijke omzetstijging (+2,5%).

 

Postorderbedrijven en internetwinkels boekten in november bijna 11 procent meer omzet. Daarmee nam de omzet in deze branche ongeveer even sterk toe als in voorgaande maanden. 

 

De totale detailhandel kende in november een omzetkrimp van 0,6 procent. 



Links

www.cbs.nl

Tags

omzet, detailhandel, woninginrichting, winkel

Gerelateerd nieuws
 
Groei omzet woninginrichting
lees verder
NIeuwe voorzitter ledenraad Inretail
Romke de Jong is benoemd tot nieuwe voorzitter Koninklijke Inretail als opvolger van Krein Bons.
lees verder
Recycling vezels verwerkt in platen
Unilin panels brengt als eerste MDF platen met tot 25% gerecycleerde vezels op de markt.
lees verder
Heropening winkel Groningen
De winkel van woonwinkel Goossens in Groningen is onlangs feestelijk heropend: inspiratie, advies en blije klanten.
lees verder
Sterkste groei woninginrichting
De omzet van de Nederlandse detailhandel groeit met 3,5% in augustus, de omzet van non-food detailhandel groeide sterker.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden