Woninginrichting op kop bij groei juni

Donderdag 11 augustus 2016

In juni heeft de Nederlandse detailhandel 1,7% meer omgezet dan vorig jaar. De woninginrichting lag qua groei weer ruim aan kop!
Woninginrichting op kop bij groei juni
Woninginrichting op kop bij groei juni

De verkopen (volume) groeiden met 1,8%, terwijl de prijzen nagenoeg hetzelfde bleven, zo meldt het CBS vandaag. De koopdagsamenstelling had een positief effect op de omzet. De omzet van zowel de winkels in food- als non-foodartikelen groeide. Net als in voorgaande maanden is online fors meer omgezet.

Juni had in 2016 ten opzichte van vorig jaar een woensdag en een donderdag meer en een maandag en een dinsdag minder. Gecorrigeerd hiervoor was de omzet in juni ongeveer hetzelfde als een jaar eerder.

De winkels in non-food realiseerden een bescheiden omzetgroei (0,6%). Vooral de winkels in woninginrichting deden het uitstekend: een groei van maar liefst 9,5%. En dat terwijl juni 2015 t.o.v. 2014 ook al met 12,7% was gestegen.

De online omzet groeide in juni met 19%, multi-channelers 14% en pure webwinkels 23%.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, online, webwinkel, cbs, internetverkoop

Gerelateerd nieuws
Consumptie huishoudens stijgt door
Nederlandse Huishoudens hebben in september 0,8% meer geconsumeerd dan in dezelfde maand vorig jaar. Dit betekent dat de consumptie voor de 15e maand op rij.



lees verder
Ondernemers verwachten meer te investeren
Nederlandse ondernemers verwachten meer investeringen te doen in 2026. De winstgevendheid is in het laatste kwartaal gedaald.
lees verder
Parketambacht in de schijnwerpers
Er is veel aandacht voor het parketvak op de lopende beurs HoutPro+ 2025 in 's-Hertogenbosch, onder andere door het Parket Ambacht Plein.
lees verder
 
Brussels Balthazars 2025!
lees verder
Spoga+Gafa: Growing Forward
De tuin- en outdoorvakbeurs Spoga+Gafa presenteert in 2026 een vernieuwd concept. Met het thema ‘Growing forward’ wordt ingespeeld op veranderend consumentengedrag, actuele marktontwikkelingen en behoefte aan meer beleving en oriëntatie.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden