Woninginrichting augustus -1,9%

Vrijdag 16 oktober 2015

De Nederlandse detailhandel heeft in augustus 1,4% minder omgezet dan in 2014. De winkels in woninginrichtingsartikelen kampten voor het eerst sinds juni 2014 met omzetverlies.
Woninginrichting augustus -1,9%
Woninginrichting augustus -1,9%

De daling is onder meer toe te schrijven aan een ongunstigere samenstelling van koopdagen. Augustus telde in 2015 een vrijdag minder en een maandag meer dan vorig jaar, wat een negatief effect op de omzet heeft. Na correctie hiervoor lag de omzet van de detailhandel ongeveer op hetzelfde niveau als een jaar eerder. Zowel het volume (de verkopen) als het gemiddeld prijsniveau lag 0,7% lager, zo maakte het CBS gisteren bekend.

Vooral de winkels in non-foodartikelen boekten in augustus minder omzet: 4,6%. In juli boekten ze nog een groei van ruim 4%. Naast de genoemde veranderde samenstelling van de koopdagen, hangt de omzetdaling mogelijk samen met het weer. Vorig jaar zorgde relatief slecht weer in combinatie met vakantietijd voor aanloop in de winkels, dit jaar was het weer juist iets beter dan gemiddeld.

De online omzet groeide met 13,7%. Dat was minder sterk dan in voorgaande maanden. De online omzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multi-channelers) groeide met 19,5%. De webwinkels (verkoop via internet hoofdactiviteit) zetten 11,0% meer om.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid, werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, webwinkel, online

Gerelateerd nieuws
 
Meer tapijt op Hometex
lees verder
Meer karpetten op Heimtex
De internationale textielbeurs Heimtextil in Frankfurt groeit uit tot belangrijke hub voor de wereldwijde tapijtindustrie in 2026.
lees verder
Meer bezoekers Woonindustrie
De Najaarsvakdagen bij De Woonindustrie trokken dit jaar meer bezoekers dan eerdere edities. Het interieurcentrum in Nieuwegein vormde begin september opnieuw het startpunt van het interieurseizoen.
lees verder
 
Domotex 2026 breidt uit
lees verder
Hout maakt gelukkig
Ons brein houdt van hout, zo blijkt uit neurowetenschappelijk onderzoek dat recent is uitgevoerd en door brancheorganisatie Fedustria naar buiten is gebracht.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden