Wim doet Isist's BKF

Dinsdag 27 oktober 2015

Wim's World in Move heeft een nieuwe vertegenwoordiging: het merk Isist van de Spaanse lederspecialist Butaka BKF.
Wim doet Isist's BKF
Wim doet Isist's BKF Wim doet Isist's BKF Wim doet Isist's BKF

Meldden we in juni nog Artisan als nieuwe aanwinst in de portefeuille van Wim van der Kaaij, nu kan hij dus ook de beroemde en inmiddels zelfs museale lederen BKF-chair uit 1938 leveren.

De letters B.F.K. staan voor Antonio Bonet, Juan Kurchan en Jorge Ferrari Hardoy, de drie ontwerpers van de stoel, die onder vele namen bekend staat, zoals als de Hardoy, Butterfly of Vlinder, Mariposa, Safari, Sling of Wing Chair.

De lichtgewicht en goedkope lounge-stoel was in de jaren 40 zeer populair in de USA, zeker aan de westkust, toen het daar werd geproduceerd door Artek-Pascoe. Eind jaren 40 kreeg Knoll Associates de rechten voor de productie in de USA, maar stopte daarmee in 1951 na tevergeefs getracht te hebben om de productie van kopieën tegen te gaan. De rechter oordeelde toen dat het model zelf al eerdere ontwerpen imiteerde en dus niet ongeoorloofd waren.

Vandaag de dag is de stoel in allerlei uitvoeringen leverbaar in allerlei prijsklassen. In leder van de Spaande specialist Isist nu dus ook via Wim.

 



Links

www.sillabkf.com
www.worldinmove.eu

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, meubel, zit, zitmeubel, klap, agent, vertegenwoordiging, vertegenwoordiger, fabrikant, leer, leder, museum, moma, lounge, stoel, fauteuil

Gerelateerd nieuws
Verkoop Belgische winkels Leenbakker
Woonwarenhuis Leenbakker (Home Fashion Group) leidt verlies in België en zet nu alle winkels te koop.
lees verder
Brinker organiseert Trendevent
Zes interieurmerken slaan dit najaar de handen ineen met Together On Trend in Bemmel. Het gezamenlijke event moet retailers en interieurprofessionals in oktober een compact en inspirerend overzicht geven van actuele collecties, trends en combinaties.
lees verder
De Woonindustrie staat als een huis
Tijdens de Najaarsvakdagen op 7,8,9 en 15 & 16 september 2025 presenteert De Woonindustrie vlakbij Utrecht een krachtig aanbod van gevestigde merken én nieuwe spelers.
lees verder
 
Duurzame stof van Umage
lees verder
4e Generatie Musterring
Musterring International Josef Höner GmbH & Co. KG luidt een generatiewisseling in: Christopher Höner, de oudste zoon van wijlen Oliver Höner, wordt benoemd tot lid van de directie.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden