Weverij Van Maele failliet

Woensdag 17 oktober 2018

Werknemers van Van Maele Weavers werden kortgeleden nog onder politietoezicht naar buiten geleid, vorige week donderdag vroeg het bedrijf uit Tielt het faillissement aan.
Weverij Van Maele failliet

Midden 2015 werd O.J. Van Maele door zaakvoerder Carl Holcomb nog gered met behulp van een Amerikaanse investeringsgroep en kon de weverij uit 1906 door onder de naam Van Maele Weavers (foto website). Helaas bleven de toegezegde investeringen echter uit. Het bedrijf, dat hoogwaardige kleinschalige producties weeft met onder andere gouddraad, draait al langere tijd slecht. Desondanks won het bedrijf in 2016 nog een prestigieuze Blue Drop-award op Mood.

Het personeel (27 werknemers) werd kortgeleden uit het bedrijf gezet door projectontwikkelaar Dumobil aan wie het terrein was verkocht. De nieuwe eigenaar wil de grond verkavelen. Het lukte niet Van Maele niet om tijdig te verhuizen.

De textielsector heeft het zwaar te verduren. Een week geleden werd al bekend dat er 230 banen op de tocht staan bij verschillende bedrijven in West-Vlaanderen, onder andere bij Escolys en tapijtfabrikant Roger Vanden Berghe, zo meldt De Tijd. Ook het 200-jaar oude bedrijf Van den Acker uit Gemert ging kortgeleden failliet.



Links

www.escolys.be
www.vanmaele.be
www.r-vandenberghe.be

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, residentieel, project, hospitality, raamdecoratie, stof, raambekleding, gordijn, zonwering, meubelstof, bekleding, meubelbekleding, stoffeer, stoffering, stoffeerder, raam, venster, raamdecoratie, interieurbekleding, weefstof, confectie, gordijnstof, interieurstof, drukstof, verduister, verduisterend, overname, fusie, samenwerking, samen, failliet, bankroet, sanering, herstructurering, faling, boeken neerleggen, insolventie, doorstart, #vanmaele, #vamaeleweavers, #ojvanmaele, #escolys, #vandenberghe, #dumobil, #bluedrop, #moodbrussels, #rvandenberghe

Gerelateerd nieuws
Goede dakisolatie, minder stookkosten
[Sponsored artikel] - Je zet de verwarming aan, maar het blijft toch fris in huis. Herkenbaar? De kans is dan groot dat het dak niet goed geïsoleerd is en stook je de verwarming heel inefficiënt.
lees verder
Tegels kiezen met karakter en sfeer
[Sponsored artikel] - Tegels zijn als vloerbedekking een essentieel onderdeel van je interieur. Wil je dat je huis een karakteristieke uitstraling krijgt? Dan is het kiezen van de juiste tegels cruciaal. Maar waar begin je?
lees verder
De Munk naar De Woonindustrie
De Munk Carpets kiest voor De Woonindustrie als nieuw platform om haar karpetten te presenteren, in samenwerking met drie meubelmerken.
lees verder
Tweedehandsplatform Ikea breder
Interieurketenbedrijf Ikea brengt haar tweedehandsplatform - na Spanje, Noorwegen, België en Luxemburg - nu ook naar Engeland. Voor een uitrol in Nederland is nog geen datum gepland.
lees verder
Goud duurzaamheidsbeleid Unilin
Unilin behaalt Ecovadis Gold voor duurzaamheidsbeleid, waardoor men behoort tot de best beoordeelde bedrijven voor deze medaille.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden